Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

„…niech żyje bal…”

2015-01-31 12:00:00 (ost. akt: 2015-01-28 08:59:55)

Autor zdjęcia: M.Ch.

Karnawał to miła, przepełniona muzyką i zabawą tradycja, której ważnym elementem są bale karnawałowe.

Bal karnawałowy jest dla przedszkolaków dniem niezwykłym, często wyczekiwanym przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, która dostarcza im wielu przeżyć i radości.

Tak też było w przedszkolu „Niezapominajka”. Tego dnia, już od rana, w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było więc spotkać piękne wróżki, zwiewne królewny i delikatne motylki. Chłopcy wystąpili jako silni rycerze, odważni piraci i policjanci, choć nie zabrakło też Spider-Mana i Batmana… Wszystkich postaci nie sposób zliczyć i wymienić. Wśród kolorowych strojów, masek i nakryć głowy rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

W pierwszej kolejności przedszkolaki miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci tańczyły twista, rock and rolla, sambę, makarenę, kaczuszki i świetnie się przy tym bawiły. Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli. Gdy tancerze poczuli się bardzo zmęczeni Pan Wodzirej ogłosił przerwę na posiłek.

Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. Taka zabawa odbywa się w przedszkolu co roku i co roku towarzyszą jej niesamowite emocje i niezapomniane przeżycia – szczególnie dla tych najmłodszych.

M.Ch.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB