środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Spotkanie samorządowców z parlamentarzystami w Sejmie RP

2015-01-29 14:00:00 (ost. akt: 2015-01-28 08:40:35)

Autor zdjęcia: UM Orzysz

Na zaproszenie Przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Regionalnego Piotra Zgorzelskiego przyjechało do Sali Kolumnowej Sejmu ponad 200 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, aby rozmawiać o najważniejszych sprawach dla społeczności lokalnych.

W gronie samorządowców obecny był burmistrz Zbigniew Włodkowski reprezentujący Gminę Orzysz.

Z uczestnikami narady spotkali się: wicepremier Janusz Piechociński, wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak, minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PSL Jan Bury, sekretarz stanu w KPRM Andżelika Możdżanowska oraz posłowie.

Spotkanie obfitowało w wiele ważnych dla przyszłości samorządów informacji.

Wicepremier Janusz Piechociński przedstawił zarys polityki ministerstwa gospodarki na czas nowej perspektywy UE na lata 2014-2020. Zapewnił o zaangażowaniu w prace nad ustawami dotyczącymi „zielonej energii” w naszym kraju i ustabilizowania finansowej polityki i wsparcia w tym zakresie.

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz zachęcał do wykorzystania i rozwijania lokalnie nowych rozwiązań zaproponowanych przez ministerstwo w tworzeniu domowych żłobków i przedszkoli dla 5-10 dzieci. Przedstawił założenia finansowania tych inicjatyw ze strony państwa. Mówił o budowie systemu wsparcia dla osób starszych i roli lokalnych samorządów w efektywnym funkcjonowaniu tego systemu. Zaprezentował pakiet na rzecz rozwoju wolontariatu w opiece i pomocy osobom starszymi i niepełnosprawnym. Zapewnił o pracach nad podniesieniem poziomu integracji dzieci niepełnosprawnych w szkołach i szczególnym wsparciu tworzenia i funkcjonowania klas integracyjnych.

Udział w spotkaniu przyniósł szereg pomysłów i inspiracji do rozwijania działań samorządu orzyskiego.

UM Orzysz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB