Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Wyjazd do Teatru Lalki i Aktora w Łomży

2015-01-22 13:21:18 (ost. akt: 2015-01-22 13:23:37)

Autor zdjęcia: Dom Kultury w Orzyszu

Dom Kultury w Orzyszu przyjmuje zapisy dzieci na spektakl teatralny „Czerwony Kapturek”w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży.

Wyjazd: 27 stycznia (wtorek) o godz. 9.00.
w programie:
- spektakl teatralny „Czerwony Kapturek”- niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany spektakl dla dzieci, w którym również dorośli znajdą coś dla siebie. Przedstawienie zrealizowane jest w konwencji teatru przedmiotu, gdzie lalki tworzone są w trakcie gry z różnych elementów codziennego użytku;
- wizyta za kulisami teatru i poznanie jego tajemnic;
- oglądanie największej żywej szopki w północno-wschodniej Polsce, w kościele Ojców Kapucynów. W łomżyńskiej szopce, która została zbudowana w latach 30. ubiegłego wieku (odnowiono ją w 2007 roku), jest ok. 50 postaci, uruchamianych poprzez system przekładni i małych wózeczków, które służą do przemieszczania figurek po określonych torach. Dzięki dodatkowym mechanizmom postaci mogą poruszać w hołdzie głowami i zdejmować czapki.

Są w tej szopce m.in. Mieszko I, św. Wojciech, Władysław Jagiełło, królowa Jadwiga i król Jan III Sobieski z husarią, a także np. Adam Mickiewicz czy Fryderyk Chopin. Ze współczesnych można tam zobaczyć Jana Pawła II, siostrę Faustynę Kowalską, ojca Maksymiliana Kolbego, Lecha Wałęsę czy Czesława Miłosza.

- posiłek „Happy Meal” w McDonald's.

Koszt udziału w wycieczce to 18 zł od osoby. Zgłoszenia na wycieczkę przyjmowane są w Domu Kultury w Orzyszu przy ul. Giżyckiej 9, do dnia 23 stycznia 2015 roku. Warunkiem udziału dziecka w wycieczce jest pisemna zgoda jednego z rodziców lub opiekuna prawnego dostarczona do Organizatora najpóźniej w przeddzień wyjazdu. Formularz zgody dostępny jest w załączniku.

Dom Kultury w Orzyszu
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB