Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Czas uwierzyć w siebie!

2015-01-20 12:55:55 (ost. akt: 2015-01-20 13:19:07)

Autor zdjęcia: pytamy.wp.pl

Docenienie własnej osoby niesie za sobą same pozytywne korzyści. Pozbycie się kompleksów oraz otworzenie się na otaczający świat, obudzi drzemiącą w tobie radość z życia i przywróci komfort psychiczny.

Powinniśmy pozbywać się obawy przed krytyką i odrzuceniem ze strony innych osób. Takie nastawienie powoduje, że zamykamy się w sobie i izolujemy od ludzi.
-W gronie kilku osób nie siedź ze spuszczoną głową. Nie garb się i trzymaj głowę prosto. To doda ci pewności siebie, a także wzbudzi uznanie w oczach zgromadzonych.
-Nie skupiaj się na tym czego w sobie nie lubisz. Zacznij zauważać swoje atuty i ciesz się nimi. Wcześniejsze zmartwienia od razu przestaną mieć znaczenie.
-Poproś bliską ci osobę np. przyjaciółkę lub siostrę o wypisanie lub wymienienie rzeczy, które się jej w tobie podobają. Dzięki temu zdasz sobie sprawę, że tylko ty widzisz u siebie problem i niepotrzebnie się zadręczasz.
-Nie zagłębiaj się w uwagi dotyczące twoich niedoskonałości np. „mój grubasku”, pogłębiają one tylko kompleksy. Najlepszym rozwiązaniem byłoby unikanie takiego towarzystwa lub zasygnalizowanie twojej niechęci do tego typu zwrotów.

Niskie poczucie własnej wartości budzi strach przed krytyką i ośmieszeniem. Dlatego osoby które się z tym zmagają rzadko się odzywają, a jeżeli już to robią to pod wpływem stresu. Takie sytuacje nie pomagają w podniesieniu samooceny, a wręcz ją zaniżają.
Nie należy nastawiać się na brak zainteresowania zgromadzonych tym co powiesz. Nie musisz nic udawać ani wymyślać na siłę. Wyrażaj swoje własne opinie, które nie muszą pokrywać się z opiniami innych.

Występ przed większą liczbą osób najlepiej poćwiczyć kilka razy przed lustrem w domu. A gdy nadejdzie pora na twój publiczny występ, wybierz z tłumu sympatycznie wyglądającą osobę i mów do niej. Poczujesz się swobodniej i zapanujesz nad tremą.

Często rozmyślaj o pozytywnych skutkach i korzyściach przełamania swojej nieśmiałości. Możesz marzyć lub wyobrażać sobie odważniejszego siebie, dzięki czemu wzrośnie poziom twojej własnej wartości, a cele wydadzą się łatwiejsze do zrealizowania.
Zauważaj nawet najdrobniejsze zwycięstwa i świętuj wszystkie sukcesy, to ważne aby lepiej doceniać samych siebie.

Naucz się nie brać wszystkich uwag do siebie np. gdy dziecko/mąż/żona narzeka, że nie ma nic do jedzenia w lodówce, nie jest to jednoznaczne z oskarżaniem cię. Zamiast od razu popadać w poczucie winy i snuć czarne myśli, postaraj się wyrazić swoje zdanie.

Nie musicie być pod każdym względem idealni i skupiać się na niedociągnięciach. Nie zdążyliście z obiadem? Koszula w praniu zafarbowała? To, że jedna rzecz niespodziewanie nie wyszła według zamierzeń, to jeszcze nie dramat.

Więcej wiary w siebie!!

K.P.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB