Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Ustalono terminy wyborów na sołtysów

2015-01-15 14:06:44 (ost. akt: 2015-01-15 14:13:43)

15 stycznia 2015 roku odbyło się spotkanie burmistrza Zbigniewa Włodkowskiego z sołtysami wszystkich sołectw naszej gminy. Głównym powodem spotkania było ustalenie terminów wyborów sołtysów i spotkań wiejskich we wszystkich sołectwach.

Podczas spotkania burmistrz Włodkowski przedstawił sołtysom analizę finansową gminy i założenia budżetowe, poruszył temat współpracy sołectw z urzędem, przybliżył plan reorganizacji pracy urzędu miejskiego i przedstawił sołtysom nowego wiceburmistrza Leszka Gryciuka. Leszek Gryciuk zaprezentował sołtysom zakres swoich obowiązków i wskazał główne cele, które stawiają przed sobą burmistrz i wiceburmistrz. Sołtysi zgodnie przyznawali, że tempo, które burmistrz sobie narzucił i zrealizowane w ciągu 30 dni zadania, napawają optymizmem i nadzieją na lepszą przyszłość.

Następnym punktem spotkania było ustalenie dat i godzin spotkań wiejskich połączonych z wyborami sołtysów. Burmistrz i wiceburmistrz zadeklarowali, że chcą uczestniczyć we wszystkich spotkaniach. Ustalono dni, w których odbędą się spotkania, po dwa każdego dnia. Procedura wyborów rozpocznie się 2 lutego 2015 a zakończy w pierwszej dekadzie marca.

Spotkanie zakończyło przedstawienie przez sołtysów spraw bieżących. Dużo miejsca poświęcono wywozowi śmieci. Burmistrz Włodkowski poinformował sołtysów o ustaleniach ze spotkania z przedstawicielami gmin, należącymi do Związku Gmin, zawiadującego gospodarką śmieciową, które odbyło się 14 stycznia.
Podczas spotkania ustalono, że burmistrz będzie spotykał się z mieszkańcami każdego sołectwa minimum dwa razy w roku. Jesienne spotkania będą poświęcone omówieniu budżetu na następny rok i omówieniu wydatkowania funduszy sołeckich.
Robert Kamiński
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB