środa, 3 marca 2021. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

Dzień Patrona

2015-01-18 11:30:00 (ost. akt: 2015-01-14 11:14:50)

Obchody Dnia Patrona szkoły już od wielu lat wpisują się w szkolny kalendarz. Również w tym roku na pamiątkę nadania imienia Adama Mickiewicza Gimnazjum w Orzyszu odbył się uroczysty apel. Tuż przed przerwą świąteczną uczniowie zaprezentowali przybyłym do hali MOSiR gościom jasełka i zaśpiewali kolędę.

Dyrektor Gimnazjum, pani Agnieszka Chaberska powitała gości, nauczycieli, rodziców i uczniów. Przedstawiła sylwetkę poety i pisarza Adama Mickiewicza. Mając za wzór patrona mówiła, jak szkoła dąży do ideału naszego wieszcza. Przytoczyła wiele istotnych dokonań związanych z codziennym życiem szkoły. Uczniowie biorą udział w wielu konkursach i olimpiadach, zdobywają nagrody, co jest wspólnym działaniem nauczycieli i uczniów. Podziękowała nauczycielom, przyjaciołom szkoły i uczniom za ich pracę i trud włożone w liczne osiągnięcia w bieżącym roku szkolnym w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach. Laureaci konkursów otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Podkreśliła, że aż osiemnaścioro gimnazjalistów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego olimpiad przedmiotowych, organizowanych przez Warmińsko–Mazurskiego Kuratora Oświaty. Życzenia i gratulacje złożyli również przybyli goście, podkreślając, że nie bez powodu imieniem wieszcza nazwano szkołę. Dzień Patrona jest niezwykle ważnym wydarzeniem w gimnazjum. W tym dniu wszyscy czują podniosłość atmosfery.

Uczniowie gimnazjum przypomnieli życiorys Adama Mickiewicza, recytowali fragmenty z jego bogatej twórczości. Po konkursie, który odbył się pomiędzy klasami, na najpiękniej zaśpiewaną kolędę - zwycięzcy zaprezentowali najwyżej ocenioną kolędę „Przybieżeli do Betlejem” pod kierownictwem Marioli Chmielowiec – Wałachowskiej. Uczniowie przygotowali również jasełka bożonarodzeniowe, które z dużym talentem przedstawili publiczności. Urok inscenizacji każdego napełnił świąteczną radością.
Występy zaprezentowane przez uczniów gimnazjum wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

K.Ch.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB