Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Jasełka w Przedszkolu „Niezapominajka”

2015-01-17 16:00:00 (ost. akt: 2015-01-14 11:08:03)

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, lecz także dzieci. Jasełka w wykonaniu dzieci z grupy przedszkolnej „Pszczółki” wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

Zgromadzonych gości gorąco powitała dyrektor przedszkola Bożena Stankiewicz, która na wstępie złożyła świąteczne życzenia i zaprosiła na Jasełka Bożonarodzeniowe. Występ dzieci 5- i 6- letnich obejrzeli: Burmistrz Orzysza pan Zbigniew Włodkowski, proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej ks. Lech Gardocki, Pełnomocnik do spraw Oświaty pani Beata Jażdżewska, dyrektor Gimnazjum w Orzyszu pani Agnieszka Chaberska, dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrówce pani Anna Bagińska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Orzyszu pan Bogdan Kraszewski, przewodnicząca Rady Rodziców pani Karolina Wysocka oraz rodzice przedszkolaków.
Dzieci pod kierunkiem pani Jolanty Grużewskiej i Grażyny Kowalczyk odegrały role Maryi i Józefa, pastuszków, króli oraz aniołków. Za sprawą małych aktorów na chwilę wszyscy przenieśli się do Betlejem. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi. Cudowna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Zaśnieżony las z rozgwieżdżonym niebem, choinka i płonące na środku ognisko. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB