Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już od 23 lat!

2015-01-16 15:30:00 (ost. akt: 2015-01-14 10:37:17)

„Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów” – to hasło przewodnie i główny cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagrała już 23 raz! Dzięki zaangażowaniu i wsparciu ludzi dobrej woli, w Orzyszu udało się zebrać aż 12 046,20 zł.

Orzysz wspiera fundację Jurka Owsiaka już od 10 lat. W tym roku, pomimo złej pogody, wiatru i deszczu, dzięki wolontariuszom z Orzysza, Okartowa i Dąbrówki, udało się zebrać aż 12 046,20 zł. Orkiestrowe granie rozpoczęło się już w piątek, w Klubie 15. Mazurskiego Batalionu Saperów w Orzyszu, dzięki rockowym brzmieniom zespołów Vinyl z Ostrołęki, Tapeworm z Mikołajek oraz B-sap z Orzysza. Swoją cegiełkę do szczytnego celu WOŚP dołożył także Zespół Szkół im. Michała Kajki w Dąbrówce, gdzie zorganizowany został kiermasz wypieków domowych, loteria fantowa oraz licytacje.

Zgodnie z programem, przygotowanym przez sztab WOŚP w Orzyszu, właściwe granie miało rozpocząć się o godzinie 18:00 w Ogródku Jordanowskim. Niestety, niesprzyjająca aura zmusiła organizatorów do podjęcia decyzji o przeniesieniu imprezy do Klubu 15. Mazurskiego Batalionu Saperów. Dzięki udostępnieniu sali i zaangażowaniu dziesiątek osób wszystko odbyło się bez większych problemów. Widzów przywitał zespół Błękitny Nosorożec z Hajnówki, po którym zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Orzyszu. Tradycyjnie, każdy mógł wziąć udział w loterii fantowej oraz licytacjach, a także skosztować żołnierskiej grochówki. Nie zabrakło również najbardziej ekscytującego punktu programu – „Światełka do nieba” – łączącego wolontariuszy kwestujących w całej Polsce.

J.P.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. szmul #1636644 | 83.6.*.* 16 sty 2015 15:57

    Że tak zapytam z ciekawości, jakie koszta poniosła gmina na zorganizowanie 23 finału, ewentualnie kto takich informacji może udzielić. Rozumiem że zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej dane te nie są tajne.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz