Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

III Sesja Rady Miejskiej w Orzyszu

2015-01-15 11:00:00 (ost. akt: 2015-01-14 09:44:41)

Autor zdjęcia: Urząd Miasta Orzysz

W III Sesji Rady Miejskiej w Orzyszu udział wzięli zaproszeni goście: Wicestarosta Powiatu Piskiego Marek Wysocki, Leszek Gryciuk – kandydat na Zastępcę Burmistrza Orzysza oraz sołtysi.

Najważniejszym punktem obrad ostatniej sesji w roku było uchwalenie budżetu gminy na rok 2015. Przewodniczący Rady Adam Myka podkreślił wagę decyzji podejmowanej przez Radę i zapowiedział, że budżet będzie wymagał korekt w nowym roku.

W trakcie sesji informację o swojej pracy przedstawił także Burmistrz Zbigniew Włodkowski. Obejmowała ona:
- spotkanie z Panią Elżbietą Seredyn, Wiceminister Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w sprawie złożenia wniosku na uruchomienie w Orzyszu Środowiskowego Domu Samopomocy;
- spotkanie z Panem Markiem Sawickim, Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w sprawie podziału środków w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020;
- spotkanie z Panem Leszkiem Świętochowskim, Prezesem Agencji Nieruchomości Rolnych, w sprawie możliwości przedłużenia terminów realizacji zobowiązań wynikających z nieodpłatnego przekazania nieruchomości;
- spotkanie z komornikiem w sprawie Hotelu Mazury;
- udział w licznych spotkaniach wigilijnych z mieszkańcami na terenie gminy.

Burmistrz poinformował również o przygotowaniu zmian w strukturze organizacyjnej Urzędu, uwzględniających nową koncepcję funkcjonowania.

Uwzględniając liczne prośby mieszkańców, Burmistrz wprowadził zmianę czasu pracy Urzędu w każdą środę. Urząd będzie w tym dniu pracował w godz. 8:30-16:30. Zmianie uległ też terminarz spotkań Burmistrza z interesantami. Będą oni przyjmowani w każdy wtorek od godz. 10:00 do ostatniego interesanta.

Burmistrz przedstawił radnym, sołtysom i zebranym mieszkańcom osobę Pana Leszka Gryciuka, któremu z początkiem stycznia powierza funkcję Zastępcy Burmistrza.

Radni ustalili wynagrodzenie Burmistrza na poziomie wynagrodzenia jego poprzednika. Pozostawienie wynagrodzenia na niezmienionym poziomie zaproponował sam Burmistrz Zbigniew Włodkowski, wskazując na trudną sytuację w budżecie gminy i potrzebę oszczędności. Podkreślił też, że podwyżkę można otrzymać nie za to, że się jest, tylko za to co się zrobiło.
Na ostatniej w roku 2014 sesji radni uchwalili również stawkę opłaty miejscowej w wysokości 2,00 zł. i zmienili skład komisji stałych. Radni przyjęli budżet gminy na rok 2015. Przyjęcie budżetu gminy Burmistrz poprzedził informacją o niebezpiecznej wysokości zadłużenia, nakręcającej się spirali kredytowej i konieczności zmiany polityki finansowej. Zapewnił, że prace nad gruntownymi zmianami w funkcjonowaniu gminy, w tym Urzędu i pozostałych jednostek, już trwają. Ich celem jest zwiększenie racjonalności wydatkowania środków publicznych, spłata zadłużenia i przygotowanie gminy na absorbcję środków z nowej perspektywy UE.

Sesję zwieńczyły życzenia noworoczne składane wspólnie przez Burmistrza i Przewodniczącego Rady. Burmistrz zaprosił wszystkich zebranych na wspólne świętowanie nadejścia nowego 2015 roku w Ogródku Jordanowskim o godz. 23:45.

Źródło: UM Orzysz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Kto jest Kim - Kto.wm.pl

Zbigniew Włodkowski

Ocena: 30.77% (13 głosów)

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB