Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Remont w Urzędzie

2015-01-15 09:00:00 (ost. akt: 2015-01-14 09:31:32)

Autor zdjęcia: Urząd Miasta Orzysz

Od początku grudnia w budynku Urzędu Miejskiego prowadzone są prace remontowe. Są one niezwykle uciążliwe nie tylko dla odwiedzających, lecz szczególnie dla osób tam pracujących. Ze względu na fatalny stan instalacji elektrycznej następuje jej wymiana w jednym ze skrzydeł, a przy tej okazji przebudowie ulega także część pomieszczeń.

Remont generalny sieci elektrycznej był postulowany przez inspektorów nadzoru i służby informatyczne już od kilku lat. Problemy z działaniem sieci powodowały spustoszenie w sprzęcie komputerowym i były powodem częstych awarii centrali telefonicznej i serwerów, a nawet pompy ciepła.

W roku 2013 w projekcie budżetu na rok 2014 udało się zabezpieczyć środki na wykonanie inwentaryzacji i projektu nowej sieci. Jeszcze w kończącym się roku oszczędności w funkcjonowaniu Urzędu pozwoliły na rozpoczęcie pierwszego etapu wymiany. Przy tej okazji wykonywana jest modernizacja części przeznaczonej dla kierownictwa. Dzięki temu zlikwidowana zostanie sytuacja, w której w Urzędzie funkcjonują dwa sekretariaty i dwie sekretarki. Po zakończeniu remontu Burmistrz, jego Zastępca, Sekretarz i Skarbnik będą zlokalizowani w jednym miejscu, obsługiwani przez jeden sekretariat. Celem tego rozwiązania jest ułatwienie dostępu mieszkańcom. Jeśli trafią do sekretariatu, będą obsłużeni, bez względu na nieobecność którejkolwiek z osób kierownictwa.

Prace remontowe polegające na przebudowie prowadzą bardzo sprawnie pracownicy publiczni kierowani przez Zakład Robót Publicznych i potrwają jeszcze przez kilka dni w nowym roku.

Źródło: UM Orzysz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB