Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Sylwetka nowego wiceburmistrza Orzysza Leszka Gryciuka

2015-01-15 13:00:00 (ost. akt: 2015-01-14 09:39:43)

Autor zdjęcia: A.Ch.

Mam 54 lata, od 30 lat wraz z moją żoną Barbarą tworzymy udane małżeństwo. Mamy wspaniałe córki, Annę i Martę (obie są zamężne) i ukochaną wnusię Basię.

Jestem absolwentem dwóch uczelni: Wyższej Szkoły Ekonomiczno–Społecznej w Ostrołęce i Warszawskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej. Specjalizacja–zarządzanie przedsiębiorstwem i zarządzanie zasobami ludzkimi.

W 2011 roku ukończyłem kurs i pomyślnie złożyłem egzamin przed komisją Ministerstwa Skarbu Państwa i otrzymałem dyplom Ministra Skarbu Państwa, upoważniający do kandydowania na członka rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Wiedza, którą zdobyłem, jest bardzo przydatna na stanowiskach menedżerskich w przedsiębiorstwach, spółkach państwowych, komunalnych i samorządowych, w administracji państwowej i samorządzie terytorialnym. Jestem członkiem rady nadzorczej ZUK spółki Gminy Pisz.

Od 2012 do czasu objęcia funkcji wiceburmistrza Orzysza pełniłem funkcję Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg.
Moja przygoda z samorządem terytorialnym rozpoczęła się w 1998 roku, kiedy kandydując do Rady Miejskiej zostałem radnym i członkiem Zarządu Miejskiego w Rucianem–Nidzie. Po dwóch latach radni Rady Miejskiej powierzyli mi funkcję Wiceprzewodniczącego Zarządu Miejskiego–potocznie nazywanego wiceburmistrzem.

W 2002 roku, po zmianie ustawy w wyborach bezpośrednich, mieszkańcy powierzyli mi funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Rucianego-Nidy. Po bardzo trudnej pierwszej kadencji – Gminie groził Zarząd Komisaryczny mieszkańcy ponownie wybrali mnie na kolejną kadencję.

Cały okres mojej pracy dla wspólnoty gminnej, dla samorządu, to ciągła nieprzerwana walka, najpierw by ją oddłużyć, zmniejszyć zadłużenie i odsunąć realne widmo upadłości, by później walczyć o jej dalszy rozwój. Wiem, że w ocenie mieszkańców moje działania przyniosły im realne i wymierne korzyści i mimo że były kosztowne, zostały ocenione jako potrzebne i oczekiwane. Systematyczne działania na rzecz rozbudowy infrastruktury: budowa sal sportowych, świetlic wiejskich, modernizacja dróg, chodników, ścieżek rowerowych, budowa oczyszczalni ścieków, zwodociągowanie i skanalizowanie miasta, zaprojektowanie i zdobycie środków finansowych na zwodociągowanie i skanalizowanie miejscowości wiejskich, to tylko nieliczne przykłady, które w okresie mijającej dekady były moim udziałem.

Ścieżka działalności publicznej, to często zamiast pochwał ataki z wielu stron. Może trudno będzie Państwu w to uwierzyć, ale w polityce zawsze chciałem zrobić i osiągnąć coś pożytecznego dla ogółu. Moją ideą fixe, było i jest dbać o dobro wspólne. Dlatego być może jestem jednym z nielicznych i jednym z ostatnich, którzy w to wierzą.

Wiem, że taką osobą, wyznającą podobne zasady jak ja, jest na pewno wybrany przez Was obecny Burmistrz Zbigniew Włodkowski. Dlatego gdy zaproponował mi funkcję wiceburmistrza Orzysza przyjąłem ją bez wahania.

Zdaję sobie sprawę, że powołanie mnie na stanowisko wiceburmistrza to ogromny kredyt zaufania jaki otrzymałem od Burmistrza Włodkowskiego, ale chciałbym tu oświadczyć, że zaufania tego nie zawiodę. Zrobię wszystko aby moje doświadczenie, moja praca na rzecz mieszkańców Orzysza była efektywna i przyniosła wymierne efekty w postaci dalszego rozwoju Miasta i Gminy Orzysz.

Burmistrz Włodkowski musi opierać się na ludziach rzetelnych, pracowitych, kompetentnych i godnych zaufania, z którymi będzie mógł pracować i osiągać cele deklarowane w kampanii wyborczej.

Wierzę, że wspólnie możemy dla mieszkańców Orzysza te cele zrealizować.

Źródło: UM Orzysz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jarek #1651284 | 212.244.*.* 30 sty 2015 21:48

  A co on dobrego zrobił w Rucianem?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kasiia #1635703 | 212.244.*.* 15 sty 2015 18:40

  widać w Orzyszu nie było nikogo zaufanego

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. nicpoń #1635371 | 83.6.*.* 15 sty 2015 14:24

  Jaka gaża miesięczna dla pana wiceburmistrza jest przewidziana?

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. weź się za hotel mazury #1635327 | 80.50.*.* 15 sty 2015 14:02

  To pogadamy

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz