Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Turniej jakiego w Orzyszu dawno nie było

2015-01-14 14:30:00 (ost. akt: 2015-01-14 09:05:01)

Autor zdjęcia: KS Śniardwy Orzysz

Trybuny zapełnione niemal w całości, spora dawka dobrej piłki i dwie orzyskie ekipy na czele pięciozespołowej stawki – tak w skrócie wyglądał Śniardwy Puidukoda Polska Cup. Turniej ten w sobotę 27 grudnia zwieńczył kolejny udany rok orzyskiej piłki i podsumował dwuletnią współpracę zielono-niebieskich z polsko-estońską firmą Puidukoda Polska.

Na parkiecie orzyskiej hali zaprezentowało się pięć ekip. Gospodarze reprezentowani byli przez występujące w „okręgówce” Śniardwy oraz ich b-klasowe rezerwy czyli Bomir. Z zaproszenia skorzystały również IV-ligowe Mamry Giżycko oraz Płomień Ełk i Rominta Gołdap, które swoje mecze na co dzień rozgrywają w III lidze.

Imprezę otworzył nowo wybrany burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski. Po jego przemówieniu w głównych rolach występowali już tylko zawodnicy, serwując kibicom ciekawe, ponad czterogodzinne widowisko.

Przed turniejem w roli faworytów wielu stawiało Płomień Ełk, Romintę Gołdap i orzyskie Śniardwy. Sprawcą głównego zamieszania okazali się jednak ci, na których mało kto odważyłby się postawić choćby minimalną stawkę. B-klasowy Bomir, wsparty nieco zawodnikami z pierwszej drużyny, od początku turnieju szedł jak burza.

Na dzień dobry rozprawił się z Mamrami Giżycko, następnie ograł faworyzowany Płomień Ełk z najlepszym zawodnikiem turnieju w składzie – Patrykiem Gondkiem. W trzecim meczu urwał jeszcze punkty Śniardwom. Bezbramkowy remis w „braterskim” pojedynku dawał zespołowi Adama Sztachańskiego największe szanse na końcowy triumf przed ostatnią serią gier. Orzyszanie potrzebowali przynajmniej remisu w pojedynku z Romintą Gołdap i ku radości miejscowych tak właśnie się stało.

Bomir sięgnął po główne trofeum, a dwie nagrody indywidualne trafiły w ręce jego zawodników. Z pięcioma bramkami na czele klasyfikacji strzelców znalazł się Piotr Kowalczyk, a najlepszym bramkarzem wybrano Nikodema Kutnika.

Mocno rozgoryczeni po turnieju mogli czuć się zawodnicy Śniardw. Walkę o pierwsze miejsce przegrali bowiem wyłącznie gorszym bilansem bramkowym, w czterech meczach zdobywając osiem punktów – tyle samo co Bomir. Punkt mniej od podopiecznych Pawła Konopki uzbierał ełcki Płomień i to on stanął na najniższym stopniu podium.

Turniej o puchar Śniardw zwieńczył kolejny udany rok orzyskiego klubu. Był także swojego rodzaju podziękowaniem dla firmy Puidukoda Polska, która przez dwa ostatnie lata wspierała finansowo Śniardwy, w dużym stopniu przyczyniając się do rozwoju klubu. Wraz z końcem 2014 roku współpraca na dotychczasowych zasadach dobiegnie końca, a tytułem sponsora strategicznego posługiwać się będzie gazeta Obywatel Orzysza.

Śniardwy Puidukoda Polska Cup z pewnością nie był jednorazowym wydarzeniem. Zapoczątkowana w tym roku tradycja na pewno doczeka się kontynuacji w 2015 roku. Już dziś możemy zapewnić, że będzie to turniej, w którym nie zabraknie atrakcji.
Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują: Jarosławowi Rakowskiemu, Januszowi Kijewskiemu, sędziom Kolegium Sędziów WMZPN – Kajetanowi Korzeniewskiemu i Markowi Kamińskiemu oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Orzyszu, za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Źródło: KS Śniardwy Orzysz

Wyniki:
Mamry Giżycko – Rominta Gołdap 1:1 (1:0)
Krzysztof Letkowski – Konrad Piwko

Płomień Ełk – Śniardwy Orzysz 1:1 (1:1)
Daniel Turżonek – Piotr Talaga

Mamry Giżycko – Bomir Orzysz 0:5 (0:3)
Piotr Kowalczyk 3, Radosław Laszkowski, Wojciech Ślęzak

Rominta Gołdap – Śniardwy Orzysz 0:1 (0:1)
Piotr Talaga

Bomir Orzysz – Płomień Ełk 2:1 (1:0)
Wojciech Ślęzak, Piotr Kowalczyk – Arkadiusz Karbownik

Śniardwy Orzysz – Mamry Giżycko 4:1 (0:0)
Paweł Dymiński, Piotr Talaga, Szymon Rzodkiewicz, Paweł Kolator – Mariusz Rutkowski

Rominta Gołdap – Płomień Ełk 0:5 (0:4)
Patryk Gondek 2, Łukasz Szmydki, Dawid Polkowski, Arkadiusz Karbownik

Płomień Ełk – Mamry Giżycko 4:3 (2:1)
Patryk Gondek 2, Hubert Molski, Łukasz Szmydki – Grzegorz Kolaczuk 2, Tomasz Mikołajczyk

Bomir Orzysz – Rominta Gołdap 1:1 (1:1)
Piotr Kowalczyk – Mateusz Dyniszuk

Śniardwy Orzysz – Bomir Orzysz 0:0

Król Strzelców – Piotr Kowalczyk (Bomir Orzysz)
Najlepszy Zawodnik – Patryk Gondek (Płomień Ełk)
Najlepszy Bramkarz – Nikodem Kutnik (Bomir Orzysz)

Klasyfikacja końcowa:
1. Bomir Orzysz 8 pkt. 8:2
2. Śniardwy Orzysz 8 pkt. 6:1
3. Płomień Ełk 7 pkt. 11:6
4. Rominta Gołdap 2 pkt. 2:8
5. Mamry Giżycko 1 pkt. 5:14

Bomir Orzysz: Nikodem Kutnik – Adam Sztachański, Robert Maniurski, Piotr Kowalczyk, Piotr Urbański, Bartłomiej Kubrowski, Radosław Laszkowski, Kamil Radzikowski, Wojciech Ślęzak, Bogdan Golonka, Konrad Olszewski


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB