Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Powalone drzewa

2015-01-12 09:10:42 (ost. akt: 2015-01-12 09:20:15)

Autor zdjęcia: OSP w Orzyszu

W nocy z 10 na 11 stycznia strażacy z OSP Orzysz kilkukrotnie interweniowali w celu usunięcia powalonych na drogę przez silny wiatr drzew.

Pierwsze wezwanie do usunięcia drzewa wpłynęło do Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzyszu o godz. 21:18 10 stycznia. Złamane drzewo utrudniało jazdę kierowcom poruszającym się na trasie Orzysz - Pisz. W drugim przypadku tego samego dnia o godzinie 23:50 orzyscy ratownicy udali się na trasę Orzysz - Giżycko, gdzie dwa przewrócone drzewa całkowicie blokowały oba pasy jezdni. Około godziny 0:30 11 stycznia trasa do Giżycka była już przejezdna.

Następnie o godzinie 5:00 z tego samego powodu miał miejsce kolejny wyjazd i interwencja na drodze. Tym razem strażacy usuwali powalone drzewo na trasie Orzysz - Ełk. O godzinie 7:49 - kolejny raz syrena strażacka wezwała strażaków OSP Orzysz do remizy. Sześcioosobowy zastęp wyjechał na trasę Orzysz - Giżycko, gdzie usunęli powalone drzewo w pobliżu skrzyżowania do miejscowości Ublik i Danowo. Wśród zablokowanych pojazdów była również karetka pogotowia. Po kilkunastu minutach samochody ruszyły w dalszą trasę.

12 stycznia o godzinie 4:52 strażacy otrzymali kolejne wezwanie do przewróconego drzewa blokującego drogę lokalną pomiędzy Chmielewem, a Dąbrówką. Na miejsce zdarzenia udał się pięcioosobowy zastęp ratowników z OSP Orzysz, który usunął przeszkodę z drogi.

K.P.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB