Sobota, 17 kwietnia 2021. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Za nami wyjątkowo bezpieczne święta

2014-12-29 12:09:06 (ost. akt: 2014-12-29 12:11:11)

Piscy policjanci podsumowali działania „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie” przeprowadzone w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Ten dosyć długi okres świąteczny można zaliczyć do wyjątkowo spokojnych, nie odnotowano bowiem żadnych poważnych zdarzeń drogowych w powiecie piskim. W tych dniach funkcjonariusze przeprowadzili ponad 200 kontroli drogowych ujawniając jednego nietrzeźwego kierującego.

Piscy policjanci w okresie od 24 grudnia do 28 grudnia 2014 roku prowadzili wzmożone działania prewencyjne „Bezpieczny Weekend-Boże Narodzenie”. Akcja miała na celu zapewnienie w maksymalnym stopniu właściwego stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie całego powiatu. Wzmocnione patrole policyjne dbały o bezpieczeństwo naszych mieszkańców zarówno na drogach, jak również na ulicach miasta.

W ramach działań funkcjonariusze przeprowadzili 223 kontrole drogowe ujawniając jednego nietrzeźwego kierującego. Nałożyli 37 mandatów karnych, w tym aż 24 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Policjanci pouczyli 47 kierujących za naruszenia innych przepisów ruchu drogowego.

W tym okresie na drogach powiatu piskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

podkom. Anna Szypczyńska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB