Sobota, 17 kwietnia 2021. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Niebezpieczny poniedziałek na drogach Pisza

2014-12-23 15:36:46 (ost. akt: 2014-12-23 14:38:28)

W poniedziałkowe popołudnie na ulicach Pisza doszło do trzech zdarzeń drogowych. Najpierw na rondzie zderzyły się dwa pojazdy. Kierujący renault nie ustąpił pierwszeństwa dla jadącego rondem peugeota. Chwilę później motorowerzysta stracił panowanie nad pojazdem i ostatecznie wjechał do przydrożnego rowu. Na koniec kierująca toyotą potrąciła mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych. Na szczęście żaden z uczestników tych zdarzeń nie doznał poważniejszych obrażeń.

W poniedziałek około godz. 16.00 na rondzie w Piszu doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Jak ustalili policjanci kierujący pojazdem marki Renault Laguna wjeżdżając na rondo od strony ul. Klementowskiego nie ustąpił pierwszeństwa dla jadącego w kierunku ul. Kościuszki peugeota. 28-letni kierowca renault, mieszkaniec Pisza, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ukarany został mandatem w wysokości 300 złotych.

Chwilę później oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu motocyklisty na ul. Orzyskiej w Piszu. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 26-letni mieszkaniec Pisza jadący motorowerem marki Longjia jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, gdzie przewrócił się do przydrożnego rowu. Za jazdę z prędkością niezapewniającą panowania nad pojazdem motorowerzysta ukarany został mandatem w wysokości 100 złotych

Przed godz. 18.00 na przejściu dla pieszych na ul. Klementowskiego w Piszu kierująca pojazdem marki Toyota Yaris potrąciła mężczyznę. 42-letnia mieszkanka Pisza powiedziała że zauważyła mężczyznę w ostatniej chwili i nie zdążyła wyhamować. Kierująca toyotą ukarana została mandatem karnym w wysokości 500 złotych za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych.

Na szczęście żaden z uczestników poniedziałkowych zdarzeń drogowych nie doznał poważniejszych obrażeń.

Policjanci apelują o wzmożoną ostrożność na drogach zarówno przed świętami, jak i podczas Bożego Narodzenia.

podkom. Anna Szypczyńska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB