Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wigilia miejska w Orzyszu

2014-12-21 14:26:16 (ost. akt: 2014-12-21 16:57:13)
Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski, Radni Rady Miejskiej w Orzyszu, Wicemarszałek województwa Wioletta Śląska-Zyśk, Wicestarosta piski Marek Wysocki, ks. Lech Gardocki

Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski, Radni Rady Miejskiej w Orzyszu, Wicemarszałek województwa Wioletta Śląska-Zyśk, Wicestarosta piski Marek Wysocki, ks. Lech Gardocki

Autor zdjęcia: M.Ch.

Jarmark Bożonarodzeniowy połączony z Wieczerzą Wigilijną stał się już tradycją w naszym mieście. Również nowy burmistrz Zbigniew Włodkowski postanowił kultywować tę tradycję i zaprosił wszystkich mieszkańców w sobotę, 20 grudnia, do wspólnego kolędowania, dzielenia się opłatkiem i składania życzeń.

"Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy. Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory" - śpiewał zespół Czerwone Gitary. Właśnie w duchu pojednania i w rodzinnej atmosferze odbywa się, co roku w Orzyszu miejska wigilia.

O godzinie 16:00 Gospodarz Wieczerzy Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Orzyszu oraz przybyłymi gośćmi przywitał wszystkich zebranych i złożył najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Następnie ks. proboszcz Lech Gardocki pobłogosławił złożone na symbolicznym stole opłatki. Po wspólnym przełamaniu się opłatkiem, rozpoczęto degustację przygotowanych na tę okazję barszczu, pierogów z kapustą i grzybami oraz karpia ufundowanego przez właścicieli firm z Orzyskiego Forum Przedsiębiorców.

Tradycyjnie wspólnej wigilii towarzyszył Jarmark Bożonarodzeniowy, w którym wzięły udział, aktywnie działające Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Orzysz. Pięknie udekorowane stoiska, bogaty asortyment przetworów, wypieków oraz świątecznego rękodzieła przyciągały kupujących.

W świąteczny nastrój wprowadzili zebranych najmłodsi. Dzieci z grupy „Muzyka dla Smyka” wraz z Łukaszem Dąbkowskim zaśpiewały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Wigilijnemu spotkaniu towarzyszyło przekazanie przez harcerzy z Okartowa Betlejemskiego Światła Pokoju. To akcja zapoczątkowana w 1986 r. w Austrii. Ogień przywożony jest z Betlejem do Wiednia, skąd skauci i harcerze zanoszą go do poszczególnych krajów. Światło jest już w Orzyszu a niedługo powinno dotrzeć do wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Wszyscy uczestnicy wspólnej Wigilii zgodnie podkreślali, że genialnym pomysłem było przeniesienie miejskiej wigilii oraz jarmarku do Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu. Klimat i nastrój stworzony przez organizatorów na długo pozostanie w pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii z wydarzenia.
M.Ch.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB