Sobota, 17 kwietnia 2021. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Jednego popołudnia potrąconych zostało dwóch pieszych

2014-12-17 19:04:17 (ost. akt: 2014-12-17 19:30:03)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

We wtorkowe popołudnie w Piszu doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Do pierwszego doszło na ul. Czerniewskiego, kolejne miało miejsce na ul. Wojska Polskiego.

We wtorkowe popołudnie w Piszu doszło aż do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło tego dnia po godzinie 16:00 na ul. Czerniewskiego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący pojazdem marki Opel Omega potrącił 70–letniego mieszkańca Pisza pchającego przed sobą dwukołowy wózek. Mężczyzna najprawdopodobniej przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W wyniku poniesionych obrażeń pieszy przewieziony został do szpitala.


Kolejne potrącenie miało miejsce na ul. Wojska Polskiego tuż po godzinie 18:00. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że kierująca samochodem osobowym marki BMW 20-letnia mieszkanka Pisza potrąciła kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Jak powiedziała kierująca dojeżdżając do przejścia nie zauważyła znajdującej się na nim pieszej. Poszkodowana to 50-letnia mieszkanka Pisza, która z obrażeniami została zabrana do szpitala. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, czyli nieudzielenie pierwszeństwa pieszej znajdującej się na przejściu dla pieszych, policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy.

Badanie stanu trzeźwości uczestników obu zdarzeń wykazało, że wszyscy byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności obu zdarzeń.

KPP Pisz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB