Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Słowo Burmistrza Zbigniewa Włodkowskiego

2014-12-18 13:30:00 (ost. akt: 2015-01-16 17:35:00)
Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski

Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski

Szanowni Państwo!
Drodzy mieszkańcy miasta i gminy Orzysz,


Przez minionych 10 lat okazywaliście Państwo ogromne zaufanie, powierzając mi reprezentowanie Was w Sejmie i Ministerstwie Edukacji. W ostatnich wyborach samorządowych po raz kolejny doświadczyłem tego zaufania. Zwracam się do Was jako nowy burmistrz Orzysza z wyrazami głębokiego podziękowania.
Mam świadomość pracy, która jest przed nami i odpowiedzialności za sprawy gminy, którą wziąłem na siebie. Będę dążył ze wszystkich sił do zjednoczenia wszystkich mieszkańców naszej gminy i miasta wokół spraw naszej Małej Ojczyzny. Tylko wspólnie i razem możemy zrealizować wiele i sprawić, że sytuacja w naszej gminie będzie się poprawiać.
Stając na straży rozwoju naszej Ziemi Orzyskiej, muszę działać odpowiedzialnie i starannie przygotowywać oraz planować gminne inwestycje. Mając to na uwadze postanowiłem przygotować bilans otwarcia. Poddałem analizie budżet gminy i sytuację finansową podległych jej jednostek. Z pobieżnej analizy, którą wykonałem, wynika, że nie jest to budżet łatwy. Z dużą dozą prawdopodobieństwa trzeba założyć, że zawiera on w sobie ponad dwu i półmilionowy deficyt. Jak jest naprawdę — poinformuję Państwa po audycie.
Chcę, żebyśmy wszyscy wiedzieli, z czym musimy się zmierzyć i żebyśmy się na to dobrze przygotowali.
W sytuacji budżetowej, w której się znajdujemy potrzebna będzie reorganizacja Urzędu Miejskiego i jednostek organizacyjnych podległych burmistrzowi. Wszyscy będziemy musieli zacisnąć pasa, żeby wyprowadzić na prostą nasze finanse, abyśmy mogli spokojnie aplikować po środki unijne. Tylko przy pomocy funduszy zewnętrznych możemy zaplanować rozwój naszej gminy.
Obiecuję dotrzymać słowa danego podczas spotkań przedwyborczych z mieszkańcami. Potwierdzeniem tego będzie realizacja inwestycji zapisanych w dziesięcioletniej strategii rozwoju gminy. Są to rzeczy realne do osiągnięcia, ale najpierw trzeba ustabilizować sytuację finansową.
Szanowni Państwo!
Wspólnie z nowo wybranymi radnymi oraz przy pomocy Starostwa Powiatowego w Piszu, w osobie Wicestarosty Marka Wysockiego, a także Pani Wiolety Śląskiej - Zyśk Wicemarszałek Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego, mamy realną szansę osiągnąć cele rozwojowe, które sobie wytyczyliśmy.
Mam nadzieję, że wszyscy staniemy na wysokości zadania i będziemy dla siebie nawzajem wsparciem. Z Bożą pomocą jesteśmy w stanie budować naszą lepszą przyszłość!

Burmistrz Orzysza
Zbigniew Włodkowski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (75)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. JA #1636441 | 83.9.*.* 16 sty 2015 12:29

  A nowy dyrektor w ZUK to prezes PSL w Piszu, super rekomendacje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jarek #1635696 | 212.244.*.* 15 sty 2015 18:36

  Teraz to dopiero będzie wspaniale- kraina mlekiem i miodem płynąca

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. lipek #1630070 | 178.56.*.* 9 sty 2015 20:35

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Wiekszosc komentarzy z tego samego ip :). Kogo obstawiacie? Krysia czy Ewa? ;). Nikt nie mial do tej pory tyle odwagi i jaj co Wlodkowski. Pogonil starych nierobow i bardzo dobrze. Pani Ewo czy naprawde jest pani na tyle prozna zeby liczyc na stanowisko vice? A moze Janek bez matury?

   1. Zdzisław #1629088 | 212.244.*.* 8 sty 2015 20:42

    Bardzo obiektywne i demokratyczne media w tym naszym Orzyszu

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Zdzisław #1628046 | 212.244.*.* 7 sty 2015 19:53

    Człowieczeństwo to duże słowo.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (75)