Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Moc Mikołajkowych atrakcji

2014-12-12 13:30:00 (ost. akt: 2014-12-12 12:45:43)

Autor zdjęcia: K.Ch./M.Ch.

W tym roku tradycyjnie Dom Kultury w Orzyszu zorganizował dla najmłodszych mieszkańców Orzysza wiele atrakcji z okazji Mikołajek. Sobota rozpoczęła się turniejem warcabowym a zakończyła miłym spotkaniem ze Świętym Mikołajem. Warcaby to jedna z najstarszych i najbardziej popularnych gier na świecie. Wielu znanych ludzi pasjonowała magia kontrastowych pól na planszy i pionków zwanymi kamieniami, m. in. Lew Tołstoj, Napoleon Bonaparte, Fryderyk Chopin, Benjamin Franklin.


Mikołajkowy Turniej Warcabowy został rozegrany dnia 6 grudnia o godzinie 12 w Domu Kultury przy ul. Giżyckiej. Uczestnicy zapoznali się z Regulaminem gry. Do zawodów w systemie szwajcarskim w dwóch kategoriach wiekowych przystąpiło osiem osób. Na pierwszej pozycji w punktacji uplasował się Januszko Romuald z 7 punktami. Pozostali uczestnicy zdobyli następującą ilość punktów: Jarząbek Jan – 6, Zimocha Piotr – 5, Wszeborowski Jan – 5, Dubliński Kamil – 2, Berger Marysia – 2, Mróz Kacper – 1, Dubliński Mariusz – 1.

Po 7 rundach w klasyfikacji Juniorów I miejsce zdobyła Marysia Berger, II miejsce – Kacper Mróz.
W kategorii Seniorzy I miejsce zdobył Romuald Januszko, II miejsce – Jan Jarząbek, III miejsce – Piotr Zimocha.
Sobotni turniej cechowała wspaniała atmosfera, a rozgrywkom towarzyszyło spore napięcie, bo każdy chciał wygrać, jednak wszyscy grali z klasą. Przebieg rozgrywek do samego końca był fascynujący. Pamiątkowe puchary dla zwycięzców wręczyła Pani Beata Szymankiewicz, dyrektor Domu kultury, a wszyscy uczestnicy otrzymali czekoladowe mikołaje.

Po południu dzieciaki z naszej gminy wraz z rodzicami bardzo licznie przybyli na magiczne spotkanie z Mikołajem. Niestety jak się później okazało Mikołaj miał małe problemy z dotarciem do Orzysza, ale dzięki dzieciom i Pani Magdalenie z Domu Kultury udało mu się przyjechać.

Program przygotowany przez Dom Kultury w Orzyszu nosił tytuł Grudniowa Przygoda. Było mnóstwo zabaw oraz konkursów, w których bardzo chętnie brały udział nasi najmłodsi mieszkańcy. Wszyscy uczestnicy dostali słodkie upominki oraz pluszowe renifery za odwagę. W przerwach między kolejnymi zabawami czas umilał swoim śpiewem Łukasz wraz z koleżankami z zajęć wokalnych dla najmłodszych, których organizatorem również jest DK. Można było usłyszeć najpiękniejsze zimowe piosenki. Dzieciaki po wykonaniu wszystkich zadań z niecierpliwością czekały na przyjazd Mikołaja. Święty i tym razem nie zawiódł, wraz ze swoimi reniferami przyleciał do Orzysza. Miał ze sobą oczywiście wielki wór z prezentami. Każdy z dzieci dostał coś słodkiego.

K.Ch./M.Ch.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB