Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Policyjna akcja „NURD”

2014-12-12 10:56:11 (ost. akt: 2014-12-12 11:04:24)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjanci piskiej drogówki przeprowadzili akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach pieszych i rowerzystów

Stąd funkcjonariusze w sposób szczególny egzekwowali stosowanie przez nich przepisów ruchu drogowego. W ramach działań policjanci ujawnili ponad 30 pieszych przechodzących w niedozwolonych miejscach, a ponad 20 z nich zostało ukaranych mandatami karnymi. Natomiast najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego otrzymali elementy odblaskowe.

W dniu wczorajszym na terenie powiatu piskiego policjanci drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Zasadniczym celem tej akcji jest egzekwowanie przez funkcjonariuszy stosowania się do przepisów ruchu drogowego przez pieszych i rowerzystów, ale także przez kierujących pojazdami. W trakcie działań policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji pomiędzy kierującymi a pieszymi, zgodne z przepisami poruszanie się na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników oraz propagowali używanie przez pieszych i rowerzystów elementów odblaskowych. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników dróg policjanci rozdawali im odblaski w postaci kolorowych opasek.

W ramach akcji policjanci ujawnili 34 pieszych przechodzących przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, 21 z nich zostało ukaranych mandatami karnymi, a wobec pozostałych zastosowano pouczenia. Funkcjonariusze skontrolowali również dwóch rowerzystów. Jeden z nich został ukarany mandatem za nieprawidłowe oświetlenie jednośladu.

Policjanci apelują do pieszych i rowerzystów, aby korzystali z elementów odblaskowych, co w znacznym stopniu zwiększa ich bezpieczeństwo na drodze, szczególnie poza obszarem zabudowanym!


KPP Pisz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB