Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Faworyci nie zawodzą

2014-12-12 09:50:16 (ost. akt: 2014-12-12 10:14:00)

Autor zdjęcia: MOSiR Orzysz

Pod dyktando faworytów przebiegła druga seria spotkań w Orzyskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej. Po wygraną sięgnęły Bomir, Orkan Drygały, Kaliber-122 i ESM Pato Team. Z grona dziesięciu drużyn, po dwóch meczach, już tylko wymieniona czwórka może pochwalić się maksymalną ilością punktów.

W minioną sobotę triumf zanotowali także gracze Dekady 70, zdobywając swoje pierwsze ligowe punkty. W pokonanym polu zostawili Dąbrówkę, którą ograli 8:1. Największy wkład w zwycięstwo mieli Marek Bączek, Krzysztof Kozicki i Tomasz Zezula, którzy bramkarza rywali zdołali pokonać po dwa razy. Na listę strzelców w Dekadzie 70 wpisali się także Łukasz Lubelski i Marek Makarewicz, a honorową bramkę dla Dąbrówki zdobył Mariusz Rostek.

Prawdziwy strzelecki festiwal kibice zobaczyli w pojedynku, w którym Bomir zmierzył się z 1 Baterią. Obrońcy trofeum „rozstrzelali” zespół składający się z żołnierzy orzyskiej jednostki, wygrywając różnicą aż 14 goli. Królem polowania na bramkę przeciwnej drużyny był Artur Kropiewnicki, któremu sześciokrotnie udało się pokonać bramkarza 1 Baterii. Cztery razy sztuka ta powiodła się Pawłowi Adamcowi, po dwa trafienia zanotowali Jacek Szulc i Karol Rubin, a raz na listę strzelców wpisał się Adam Sztachański. Najlepszym zawodnikiem w 1 Baterii był Adam Kotowski, który swój występ udokumentował dwoma golami.

Po pewne wygrane sięgnęli gracze ESM Pato Team i Orkanu Drygały. Pierwsi, po trzech bramkach Bartosza Tomaszewskiego oraz trafieniach Adama Marcinkiewicza, Tomasza Jarosza, Andrzeja Kuleszy i Szymona Rzodkiewicza, ograli Gaudynki 7:2, w którym to zespole dwa gole zanotował Radosław Osiecki. Orkan Drygały rozprawił się natomiast z Bomirzercami. Na bramkę Łukasza Nikołajuka gracze z Drygał odpowiedzieli aż ośmioma golami. Uczynili to Karol Szymanowski, Krystian Wojsław, Konrad Olszewski i Krzysztof Szymanowski, którzy Nikodema Kutnika, strzegącego bramki Bomirzerców, pokonali po dwa razy.

Zdecydowanie najbardziej wyrównanym spotkaniem drugiej serii gier był pojedynek, który kończył sobotnią kolejkę. Spotkały się w nim Śniardwy Vision art i Kaliber-122. Choć padło w nim najmniej bramek, to emocji nie brakowało. Wyrównany pojedynek zakończył się wygraną „wojskowych”, których do zwycięstwa poprowadził Hubert Molski, zdobywca dwóch goli. Po jednym trafieniu dołożyli Piotr Urbański, Wojciech Ślęzak i Marek Charkiewicz, dzięki czemu Kaliber-122 okazał się o dwie bramki lepszy od rywali. Śniardwy Vision art mogły się pochwalić trzema golami, autorstwa Krzysztofa Ogórka, Jacka Modzelewskiego i Michała Oleksińskiego.

Druga kolejka spotkań przyniosła nieznaczne zmiany w czołówce klasyfikacji strzelców. Na czoło wysunął się gracz Bomiru – Artur Kropiewnicki, który na swoim koncie ma dziewięć bramek. Za jego plecami, z trzema golami mniej plasują się Paweł Adamiec (Bomir) i Karol Szymanowski (Orkan Drygały), a cztery bramki straty do lidera mają Wojciech Ślęzak (Kaliber-122) i Bartosz Tomaszewski (ESM Pato Team).

Źródło: MOSiR Orzysz


Najlepsi strzelcy:
9 - Artur Kropiewnicki (Bomir)
6 - Paweł Adamiec (Bomir), Karol Szymanowski (Orkan Drygały)
5 - Wojciech Ślęzak (Kaliber-122), Bartosz Tomaszewski (ESM Pato Team)
4 - Marek Charkiewicz (Kaliber-122), Radosław Osiecki (Gaudynki), Krzysztof Szymanowski (Orkan Drygały)
3 - Łukasz Duchnowski (Bomirzercy), Mateusz Jakubowski (Orkan Drygały), Marek Bączek (Dekada 70), Konrad Olszewski (Orkan Drygały)

Żółte kartki:
2 - Adam Rusielewicz (Bomirzercy), Mateusz Jakubowski (Orkan Drygały)
1 - Paweł Ozygała (Dąbrówka), Mateusz Jaworski (Dąbrówka), Tomasz Prusaczyk (1 Bateria)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB