Poniedziałek, 19 października 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Akcja społeczna dla ofiar stanu wojennego plus konkurs

2014-12-11 19:33:52 (ost. akt: 2014-12-11 19:43:59)

Autor zdjęcia: pamiec.pl

W 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Instytut Pamięci Narodowej zaprasza 13 grudniu 2014 r. o godzinie 19.30 do zapalenia symbolicznej świecy.

Prezes IPN Łukasz Kamiński zwrócił się do samorządowców – marszałków województw, prezydentów i burmistrzów miast w całej Polsce, o udział w akcji społecznej Ofiarom Stanu Wojennego - Zapal Światło Wolności.

Akcja jest hołdem dla ofiar stanu wojennego i ma za zadanie przypomnieć o wspólnych ideałach wolności, demokracji i prawdy niezależnie od czasu i warunków politycznych. 13 grudnia, o godz. 19:30, w oknach w całej Polsce zapłonąć mają świece. Jest to nawiązanie do gestu dwóch wybitnych mężów stanu – papieża Jana Pawła II i prezydenta USA Ronalda Reagana – którzy w grudniu 1981 roku w ten sposób przypominali o Polsce i Polakach.

W apelu do samorządowców Prezes IPN Łukasz Kamiński zwraca się z prośbą, aby zapalić świeczki także w oknach urzędów i innych gmachów użyteczności publicznej, gdzie mieszczą się placówki podległe samorządowi. Prezes Instytutu wyraża także nadzieję, że samorządy zechcą wyświetlić w przestrzeni publicznej ich miast multimedialne Światło Wolności, które przygotował IPN.
Informacje o akcji i działaniach przypominających w całym kraju stan wojenny znajdują się na stronie internetowej IPN.

Konkurs fotograficzny „Zapal Światło Wolności”!
„Zapal Światło Wolności” to konkurs organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej, w którym zachęca do zapalenia 13 grudnia w oknach domów/instytucji/ośrodków symbolicznego Światła Wolności i utrwalenia tego gestu na fotografii. Każdy z Was, może wziąć w nim udział. Trzeba spełnić jedynie dwa warunki:
1.Zapalić Światło Wolności i utrwalić je na zdjęciu
2.Zalogować/zarejestrować się na portalu facebook.com, wejść do aplikacji konkursowej i dodać zdjęcie.

Fotografie można zgłaszać do 23 grudnia 2014 r. wyłącznie za pośrednictwem aplikacji konkursowej. Aplikacja dostępna jest na fanpage’u Strefa Edukacyjna IPN, https://www.facebook.com/eduipn/app_221769994671691

Najlepsze prace wybierze Komisja Konkursowa (najpóźniej do 31 stycznia 2015 r.), ale też społeczność facebookowa poprzez głosowanie na najlepszą fotografię. Głosowanie użytkowników rozpocznie się 13 grudnia i zakończy 31 grudnia 2014 r.

Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody! Czekają gry: Reglamentacja, Kolejka, Ogonek, 111, 303, publikacje oraz nowość: puzzle z portretem marszałka Józefa Piłsudskiego.
Konkurs fotograficzny jest częścią kampanii „Ofiarom Stanu Wojennego. Zapal Światło Wolności” organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej w 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

K.P.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB