środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Debiut na plus

2014-12-09 16:00:17 (ost. akt: 2014-12-09 15:29:15)

Autor zdjęcia: KS Śniardwy Orzysz

Jesienną część sezonu, oprócz pierwszej drużyny Śniardw, do udanych mogą zaliczyć także zawodnicy zespołu rezerw. Podopieczni Adama Sztachańskiego, którzy jesienią zadebiutowali w B Klasie, zimową przerwę w rozgrywkach spędzą na trzecim miejscu w tabeli.

Przed rozpoczęciem sezonu głośne deklaracje nie padły, ale nadzieje związane z występami drużyny rezerw Śniardw w B klasie były spore. Udało się je częściowo spełnić. Lokatę na najniższym stopniu podium trzeba bowiem rozpatrywać w kategoriach sukcesu.

Zawodnicy Śniardw Bomiru w dziewięciu meczach, pięciokrotnie schodzili z boiska w roli zwycięzców, zaś dwa razy w roli pokonanych. Zanotowali także dwa remisy. Do liderujących po rundzie jesiennej rezerw IV-ligowej Granicy Kętrzyn tracą pięć punktów.

- Nie sądziłem, że osiągniemy tak dobry wynik. Większość zawodników miała pierwszy raz okazję gry w lidze, część do treningów powróciła po długiej przerwie, a w kadrze nie brakowało także młodych, niedoświadczonych graczy. Jestem więc bardzo zadowolony – mówi Adam Sztachański. – Sezon rozpoczęliśmy od porażki, później był remis. Z meczu na mecz nasza gra wyglądała lepiej, aż w końcu zaczęliśmy wygrywać. Ta runda to dobry prognostyk na przyszłość. Wiosną postaramy się o jeszcze lepszą grę – dodaje.

Jesienią w składzie zespołu przewinęło się blisko 30 nazwisk. Szansę gry dostawali zarówno młodzi zawodnicy, ocierający się o kadrę pierwszego zespołu, ale także ci, którzy w V lidze, szans gry nie dostawali zbyt często.

Śniardwy Bomir przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczną na początku lutego. W tym czasie rozegrają kilka gier kontrolnych. Do ligowych zmagań powrócą natomiast w połowie kwietnia.

Źródło: KS Śniardwy Orzysz

Wyniki:
Śniardwy Bomir Orzysz – Pogoń Banie Mazurskie 0:2
Orkan Sątopy – Śniardwy Bomir Orzysz 2:2
Śniardwy Bomir Orzysz – Żagiel Piecki 1:0
Granica II Kętrzyn – Śniardwy Bomir Orzysz 2:2
Śniardwy Bomir Orzysz – Tytan Łankiejmy 5:1
Pogoń Ryn – Śniardwy Bomir Orzysz 1:0
Śniardwy Bomir Orzysz – Kowalak Kowale Oleckie 2:0
Omet Srokowo – Śniardwy Bomir Orzysz 0:1
Śniardwy Bomir Orzysz – KS Łabędnik 3:2
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB