Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Zaprzysiężenie nowego burmistrza

2014-12-09 13:35:42 (ost. akt: 2014-12-09 14:02:46)

Komentarz redaktora naczelnego - Roberta Kamińskiego

W swoim życiu byłem świadkiem kilkunastu zaprzysiężeń, na wójta, burmistrza, prezydenta. Zawsze było uroczyście, pełno ciepłych słów, gratulacji, życzeń. Po raz pierwszy jednak, podczas zaprzysiężenia Zbigniewa Włodkowskiego, na burmistrza Orzysza, byłem świadkiem tak mądrej i roztropnej wypowiedzi nowego burmistrza. Z wielką dumą i radością wsłuchiwałem się w każde zdanie z przemówienia Włodkowskiego. Były to zdania mądre, roztropne i bardzo przemyślane. Widać, że ster w naszej gminie objęła osoba przygotowana do pełnienia tej funkcji. Osoba, której nie da się wyprowadzić w pole, wykiwać czy wprowadzić w błąd. Takiego burmistrza potrzebowała ta gmina, takie było społeczne oczekiwanie.

O tym, że łatwo nie będzie wiemy od dawna. Już w lutym i marcu pisaliśmy w naszej gazecie, że kolejne kredyty, które zaciąga, na szczęście była już władza, doprowadzą do tego, że będzie deficyt w budżecie. Niestety się nie pomyliliśmy, chociaż poprzedni burmistrz udowadniał, że piszemy nieprawdę. Burmistrz Włodkowski, tylko po pobieżnym przyjrzeniu się budżetowi stwierdził brak ponad 2 mln złotych. Poprzednia ekipa zrobiła nowej władzy taki Mikołajkowo - Świąteczny „prezent”. Burmistrz Włodkowski przyjął ten „prezent” z godnością i w swoim wystąpieniu zaznaczył, że chociaż trzeba będzie zacisnąć pasa to tendencja ta na pewno się odwróci i rozwój gminy będzie postępował.

Czy mam obawy? Pewnie jak każdy człowiek mam! Jednak w poniedziałek, przy mównicy zobaczyłem człowieka pewnego siebie, znającego swoje możliwości, pracowitego i poukładanego. Widziałem człowieka, który każde swoje słowo miał głęboko przemyślane i był pewien, że to, co mówi jest możliwe do zrealizowania. Oczywiście, że realizacja zapowiedzianych planów nie nastąpi jutro, że nagle Orzysz nie rozbłyśnie kolorowymi lampkami z dobrobytu, ale wszyscy ciężką pracą możemy tę gminę zmieniać. Bardzo podobało mi się wezwanie do jedności, do bycia razem, do tworzenia zespołu. W tym wystąpieniu nie było pychy, ani buty, to było zawołanie o współpracę, do różnych grup społecznych. Było wołanie do poprzednich burmistrzów i wiceburmistrzów, do ludzi starszych, czyli najbardziej doświadczonych, do młodzieży i do przedsiębiorców. Było to wołanie o wspólną pracę dla dobra naszej gminy. Rzeczywiście tylko razem możemy coś ruszyć, tylko razem możemy coś zmienić, tylko razem możemy sprawić, że będzie nam się żyło lepiej.

Spokój, opanowanie, wiara w sukces, realizm i pokora wobec życia. To są przede wszystkim cechy naszego nowego burmistrza. Otwartość na wszystkich i chęć prowadzenia dialogu ze wszystkimi dają mi pewność, że przed nami dobre lata. Wszystko, co dobre wykuwa się w skale, więc łatwo nie będzie. Ale kto powiedział, że będzie łatwo? Panie burmistrzu! Powodzenia! Wiem, że się uda! Dla nas wszystkich, mieszkańców naszej gminy i naszych gości! Dla następnych pokoleń! Razem dla nas wszystkich!

Robert Kamiński – redaktor naczelny
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (22)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. AniaG #1602842 | 77.255.*.* 9 gru 2014 23:04

  Tak jest Redaktorze naczelny. Już 10 temu marzyłam o tym ,żeby to Pan Włodkowski objął funkcję Gospodarza Gminy .Marzenie spełnione. Życzę wytrwałości Naszemu Burmistrzowi.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. jaa #1602044 | 83.9.*.* 9 gru 2014 15:24

  Ot laurka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. orzyszanin #1602033 | 212.244.*.* 9 gru 2014 15:14

  Aj! Waj! I kto by pomyślał....

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz