środa, 3 marca 2021. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami

2014-12-08 06:00:00 (ost. akt: 2014-12-07 21:10:53)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjanci piskiej prewencji interweniowali w jednym z bloków, gdzie mieszkańcy zgłosili, że na klatce jakieś osoby spożywają alkohol. Funkcjonariusze zastali tam trzech mężczyzn. W trakcie czynności w kieszeni spodni 18-latka policjanci ujawnili susz roślinny oraz szklaną lufkę a u 31-latka znaleźli białą substancję w proszku. Wstępne badania wykazały, że znaleziony susz to marihuana, a biały proszek to najprawdopodobniej amfetamina. Jeśli dalsze badania to potwierdzą obu mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątkowy wieczór policjanci interweniowali w jednym z piskich bloków. Mieszkańcy zgłosili oficerowi dyżurnemu, że na klatce schodowej przebywają jakieś osoby, które piją alkohol. Funkcjonariusze zastali tam trzech mężczyzn. Dwóch 18-latków i jednego w wieku 31 lat. Mężczyźni nie spożywali alkoholu. Podczas interwencji jeden z 18-latków zaczął zachowywać się nerwowo. Policjanci znaleźli w kieszeni jego spodni zawinięty w papier susz roślinny i lufkę. 18-latek powiedział, że zawiniątko to znalazł na chodniku w mieście. Dodał, że poznał, iż jest to marihuana, więc postanowił zatrzymać ją, aby spalić. W trakcie dalszej interwencji jeden z mężczyzn wyrzucił na ziemię plastikowe pudełeczko. Jak się okazało były w nim schowane dwa strunowe woreczki z zawartością białego proszku. 31-latek powiedział, że pudełko to należy do niego. Mężczyzna ten miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Wstępne badania testerami wykazały, że znaleziony susz to konopie indyjskie, a biały proszek to amfetamina. Jeśli dalsze badania to potwierdzą, mężczyznom postawiony zostanie zarzut posiadania środków odurzających , za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Pisz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB