Sobota, 6 marca 2021. Imieniny Jordana, Marcina, Róży

Kierowco-noga z gazu!

2014-12-05 08:42:05 (ost. akt: 2014-12-05 08:47:05)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Zimowe warunki na drogach sprawiają, że dochodzi do większej liczby zdarzeń drogowych. Tylko w czwartek w powiecie piskim doszło do trzech groźnie wyglądających kolizji. W dwóch przypadkach skończyło się na dachowaniu aut. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Policjanci apelują o wzmożoną ostrożność na drogach oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków.

W czwartek w powiecie piskim doszło do trzech groźnie wyglądających zdarzeń drogowych. Pierwsza kolizja miała miejsce po godz. 7.00 na trasie Drygały – Bemowo- Piskie, gdzie według zgłoszenia dachował samochód. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Seat nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad samochodem, wjechał do rowu, gdzie auto dachowało. Kierowca ukarany został mandatem w wysokości 250 złotych za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do podobnego zdarzenia doszło po godz. 11.00 na trasie Pisz-Orzysz w okolicach miejscowości Rostki, gdzie dachowała honda. Kierujący tym pojazdem również nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad autem na skutek czego wjechał do rowu, gdzie pojazd dachował. Kierowca hondy ukarany został mandatem w wysokości 50 złotych.

Kolejna kolizja miała miejsce około godz. 16.00 w centrum Pisza, gdzie zderzyły się trzy pojazdy. Jak wynika z ustaleń policjantów kierujący samochodem marki Skoda Octavia wyjeżdżając z Pl. Daszyńskiego w lewo nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu, ulicą Kościuszki w stronę mostu, volvo. Na skutek uderzenia pojazd marki Volvo przesunął się i uszkodził mercedesa wyjeżdżającego z Pl. Daszyńskiego w prawo. Kierowcę skody funkcjonariusze ukarali mandatem karnym w wysokości 300 złotych za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci apelują, o wzmożoną ostrożność na drogach w okresie zimowym oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

KPP Pisz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB