środa, 3 marca 2021. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

Policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy mają na sumieniu wiele kradzieży i włamań

2014-12-01 10:06:00 (ost. akt: 2014-12-01 10:15:31)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Dwóch nastolatków z Pisza wpadło w ręce policjantów po tym, jak schowali się w piwnicy jednego z bloków dzieląc łupy z kolejnej kradzieży.

Policjanci pojechali na interwencję do jednego z piskich bloków. Właścicielka piwnicy zgłosiła bowiem oficerowi dyżurnemu, że nie może do niej wejść, ponieważ drzwi są zamknięte od środka. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili, że drzwi te są zablokowane od wewnątrz nietypowo, bo za pomocą kabli elektrycznych, desek oraz metalowego pręta. Mimo wielokrotnego pukania nikt nie otwierał. Nie było też słychać żadnych odgłosów dochodzących ze środka. Po przełamaniu zabezpieczeń policjanci ujawnili wewnątrz piwnicy dwóch znanych im piskich nastolatków w wieku 14 i 15 lat. Znaleźli przy nich dużą torbę, a w niej między innymi papierosy, zapalniczki oraz inne przedmioty skradzione dzień wcześniej w jednym ze sklepów, do którego włamali się wybijając szybę w drzwiach wejściowych.

W trakcie dalszych czynności prowadzonych przez policjantów chłopcy powiedzieli, że mają oni na sumieniu jeszcze inne kradzieże i włamania. Dodali, że to właśnie oni między innymi ukradli portfel sprzedawczyni w sklepie, pieniądze z wózka dziecięcego, wannę oraz krany z działki ogrodowej, rower pozostawiony w wózkowni, czy felgi od zaparkowanego mercedesa. W sprawie chłopców prowadzone są dalsze czynności mające na celu ustalenie, czy nie są oni sprawcami jeszcze innych czynów.

Sprawą nastolatków zajmie się sąd rodzinny.

asp. szt. Anna Szypczyńska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB