Sobota, 6 marca 2021. Imieniny Jordana, Marcina, Róży

Zatrzymani nietrzeźwi kierowcy

2014-12-01 09:30:05 (ost. akt: 2014-12-01 09:54:47)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault 31-latka. Interwencję poprzedziło telefoniczne zgłoszenie zaniepokojonego obywatela. Mężczyzna poinformował oficera dyżurnego, że jedzie przed nim samochód, którego kierowca może być pijany. Badanie stanu trzeźwości wskazanego kierującego wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kilka godzin później w podobny sposób policjanci zatrzymali 25-latka jadącego audi, który miał prawie 2 promile.

W niedzielę po godz. 16.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie od obywatela, że od strony miejscowości Oblewo w kierunku Białej Piskiej jedzie czerwone renault clio, którego sposób jazdy sugeruje, że kierowca może być pijany. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej wskazane auto. Kierowcą czerwonego renault był 31-letni mieszkaniec gminy Pisz, od którego funkcjonariusze wyczuli wyraźną woń alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że 31-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Po godzinie 20.00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej, jadące od strony Rucianego Nidy w kierunku Pisza, srebrne audi. Kierujący pojazdem 25-letni mieszkaniec Pisza miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu ze strony obywatela jadącego za opisanym audi. Zgłaszającego najwyraźniej zaniepokoił sposób jazdy poprzedzającego go auta.

Obu kierującym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Anna Szypczyńska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB