Sobota, 5 grudnia 2020. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

... Obywatel i Obywatele Orzysza

2014-11-28 16:47:08 (ost. akt: 2014-11-28 16:49:53)

Pan Jan Aleszczyk i jego ludzie pojawili się dziś w kilku miejscowościach gminy Orzysz z listem atakującym „Obywatela Orzysza”. Kilka moich zdań komentarza, do tego co w tym liście było zawarte. Ja w ostatnim numerze napisałem tylko jeden tekst, podsumowujący debatę. Mam prawo ocenić ją w każdy sposób. Reszta tekstów wyborczych była materiałami komitetu PSL, z które zapłacono. Myślałem, że wczorajsze oświadczenie Pana Jana zakończy brudna kampanię. Widać jednak, że było to oświadczenie z kategorii niewykonalnych.

Myślę, że jak opadnie kurz po II turze wyborów, nikt już nie będzie chciał słuchać refleksji Pana Jana Aleszczyka na temat kampanii. Na to jak się gra w kampanii wyborczej akurat Pan Jan Aleszczyk ma dużo do powiedzenia. Można by z tego niezłą telenowelę ułożyć.
Drogi Panie Janie moja gazeta opisuje punkt widzenia, który jeszcze niedawno sam Pan reprezentował. Punkt widzenia i ideały ludowe, wyniesione z życia Witosa i tych, którzy chcieli Polski pięknej, spokojnej, pełnej ciepła i wzajemnego szacunku. Docenili to Polacy, popierając PSL, w gminach, powiatach i sejmikach.
Również ja zdradzę Państwu kulisy. To nie ja muszę dzwonić do Pana Jana Aleszczyka, bo to jest moja firma i moja gazeta i moja sprawa z kim rozmawiam. To Pan Jan Aleszczyk, chcąc zostać burmistrzem powinien przy pomocy tej gazety (do czego ma prawo), ta jak do każdej innej, chcieć dotrzeć do Państwa. Zapytajcie Państwo ile razy był z taką propozycją? Odpowiadam NIGDY! Komentarz do programu chętnie mógłbym zamieścić, tylko chciałbym zobaczyć ten program, bo to co do tej pory widzę to jest powielanie programu, ze strategii PSL. Nie Pan Jan Aleszczyk będzie mnie uczył kodeksu etyki, bo chętnie napisałbym o pewnym samochodzie z PZD, który obok redakcji przywoził w godzinach pracy ulotki i materiały wyborcze Jana Aleszczyka. To niby ma być ta etyka? Nie napisałem o tym do dzisiaj i nie napisałbym, gdyby nie chęć uczenia mnie etyki przez Pana Aleszczyka. Obywatel Orzysza nikogo nie wybrał, bo nie ma do tego prawa, ale Obywatel Orzysza widzi, że temu miastu może pomóc tylko jeden człowiek. 8 miesięcy temu usłyszał Pan to Drogi Janie ode mnie w Piszu, na spotkaniu zarządu powiatowego PSL. Jest Pan zdziwiony, że dotrzymałem słowa? Naprawdę dziwi Pana to, że ludzie są słowni i dotrzymują przyjaźni, obietnic? Pewnie to jakiś niezrozumiały dla Pana fakt?

Kto nie z nami, ten przeciwko nam

Szanowni Mieszkańcy ja wiem, że czasy tej niedobrej ideologii się skończyły i nie mam tu żadnych wątpliwości. Ja po prostu myślałem, że nie ma „my i oni”. Że wszyscy jesteśmy razem. To Pan Jan Aleszczyk poszedł swoją drogą, a mógł być tu gdzie my wszyscy. Nie ja przypisałem Panu formułę „zdrajcy”. Przegrał Pan głosowanie w PSL, więc wypiął się Pan na kolegów. Przez 12 lat to właśnie PSL był z Panem podczas burmistrzowania w Orzyszu. To, że teraz nie ma Pan koniczynki w klapie nie czyni z Pana gorszego człowieka, ale pokazuje, że te koleżanki i koledzy z PSL, którzy zawsze Panu pomagali czują się zdradzeni. Bo kiedy raz potrzebowali pomocy od Pana, odwrócił się Pan do nich plecami. Tak Pan będzie traktował mieszkańców gminy po wyborach? Niech mi Pan wierzy Panie Janie, że w tej gazecie mogłoby się pojawić kilka artykułów, pokazujących różne sytuacje, z których musiałby się Pan tłumaczyć.
Moja pointa też będzie krótka. Orzysza nie stać na kolejną pomyłkę. Za 4 lata już będzie za późno na jakikolwiek ruch. Za 4 lata o Orzyszu będzie już można powiedzieć, że jest to miasto bez przyszłości. Tylko człowiek, który przedkłada interes mieszkańców nad swój własny zadba o rozwój tego miasta. Tak na koniec, dziękuję Panu za darmową reklamę mojego pisma. Gdyby chciał Pan jeszcze od poniedziałku pochodzić z tym pismem po domach, to jestem w stanie za ten marketing zapłacić. Były mój pracownik, a teraz naczelny Pański współpracownik, będzie nam też raczej potrzebny.

Robert Kamiński

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Kto jest Kim - Kto.wm.pl

Jan Aleszczyk

Ocena: 100% (1 głos)

Komentarze (16)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Eryk #1583832 | 212.244.*.* 28 lis 2014 18:24

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Pani Janie proszę zachować resztki godności i się nie poniżać. To co Pan zrobił wobec swoich partnerów z PSL to było podłe. Proszę się opamiętać.

  2. Zbigniew Włodkowski #1583820 | 80.52.*.* 28 lis 2014 18:23

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Po raz już ostatni dementuję stanowczo, iż będę oddawał szkoły i przedszkole pod zarząd jakiegokolwiek stowarzyszenia. Proszę nauczycieli, pracowników szkół i przedszkoli, pracowników stołówek, aby nie wierzyli w kłamstwa opowiadane przez różnych ludzi, również tych związanych ze związkami zawodowymi. Każdy kto rozpowiada takie plotki jest zwykłym kłamcą. Pozdrawiam Zbigniew Włodkowski.

  3. ale jaja #1583647 | 80.52.*.* 28 lis 2014 17:32

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Panie redaktorze Kamiński. Czego się Pan spodziewał po Aleszczyku? Facet całe życie leciał tylko na kasę. Cały czas z Okoniem kombinowali jak wynieść wszystko z hotelu, teraz podobno nie będą już mieli sklepu w Orzyszu, tylko będą dzierżawić pod minimarket Żabka. Tylko kasa, dla kasy zdradziłby każdego, za złotówkę, w łyżce wody by utopił. Po to tylko chce być burmistrzem, tylko dla kasy. Mieszkańcy na szczęście to wiedza i w niedziele będzie klęska. Klęska Pani Aleszczyk, która tak naprawdę marzy o tym burmistrzu.