Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

30 listopada – historyczny dzień dla gminy Orzysz

2014-11-27 14:00:00 (ost. akt: 2014-11-27 08:43:09)

Orzysz! Wiele osób mówi „miasto bez przyszłości”, inni mówią „miasto bez młodych ludzi, bez pespektyw”, jeszcze inni mawiają „wszyscy którzy są mądrzy stąd uciekają”. A ja mówię wszyscy, którzy są mądrzy idą głosować 30 listopada. Wybierają najlepiej dla naszej gminy. Wybierają świadomie i odpowiedzialnie, opowiadając się za rozwojem, a nie stagnacją. 30 listopada to jeden z najważniejszych dni w historii naszej gminy. Weźcie Drodzy Czytelnicy odpowiedzialność za jej rozwój, bądźcie dumnymi obywatelami naszej gminy, a dumnym jest się wtedy, kiedy widać że nasze decyzje są dobre dla nas i całej społeczności.

Nieobecni nie mają racji
Często przychodzą do naszej redakcji czytelnicy, którzy skarżą się na otaczającą nas rzeczywistość. Mówią, że w poprzednich wyborach niekoniecznie dobrze wybrali, ale chcieli zmian. Okazało się, że niewiele się zmieniło. Dzisiaj twierdzą, że chyba nie wezmą udziału w wyborach, bo i tak nadal nic się nie zmieni. Ucieczka od urny wyborczej jest aktem tchórzostwa, albo beznadziei. Jak można odebrać sobie prawo decydowania o przyszłości miejsca, w którym się żyje. To nieprawda, że pojedynczy głos nic nie znaczy. Każdy idący głosować ma dokładnie taki sam głos i każdy ma dokładnie takie same prawo wyborcze. Dlaczego więc tak wiele osób pozbawia się tego prawa? Nieobecni nie mają racji. Nie głosując pozbawiasz się nie tylko prawa głosu przy urnie, ale również Twój głos nie będzie słyszany po wyborach. Cóż możesz skrytykować, skoro nie dajesz sobie szansy wyboru? Urna wyborcza to test nie tylko dla rządzących, ale przede wszystkim dla wyborców. Siedząc w domu dajemy szansę nowemu burmistrzowi, żeby też przesiedział 4 lata. Każdy rozsądny burmistrz, który zobaczy, że głosowało 80 czy 90% społeczeństwa, zda sobie sprawę z tego, że trzeba pracować, bo ocena może za 4 lata być surowa.

Wybrać mądrze
Mądry wybór to ważna rzecz. Mądrość wyborcy mierzy się skutecznością wyboru. Aby wybór był skuteczny musi być przemyślany. Ocena władzy powinna dokonywać się w przejrzysty sposób. Niestety nie wszyscy mogą dokonać takiego wyboru. Najczęściej Ci najsłabsi są często nagabywani w sposób niekoniecznie zgodny z prawem, do oddania głosu w tą czy tamtą stronę. Ale przy urnie nikt nie widzi na kogo oddajesz swój głos! Możesz podjąć suwerenną decyzję. Bez strachu i bez obawy, że ktoś coś komuś…Niezależnie kim jesteś Twój głos jest tak samo ważny. Ten jeden dzień na kilka lat wszyscy jesteśmy równi. Niezależnie od wykształcenia, wychowania, sytuacji materialnej. Nie zmarnujmy więc tej szansy, którą daje nam los. Idźmy głosować wiedząc, że możemy coś zmienić. Gmina Orzysz zasługuje na nasz głos, to w końcu nasz dom. Tutaj realizujemy nasze marzenia i cele życiowe. Tutaj z nadzieją patrzymy w przyszłość. Tutaj przecież chcemy żyć. Skoro tak jest 30 listopada nie zapomnijmy pójść na wybory.

Na kogo postawić?
Zagłosuj zgodnie ze swoimi przekonaniami. Jeden z kandydatów chwali się tym co zrobił w przeszłości, drugi pokazuje nam przyszłość. Chcesz wybrać przeszłość, wybierz, chcesz dobrego życia dla swoich dzieci i siebie, wybierz przyszłość. Jeden z kandydatów ma 10 radnych w gminie, 10 radnych w powiecie i 14 radnych w sejmiku, drugi jest sam, nie ma ani jednego radnego. Po co kandyduje? Sami sobie odpowiedzcie.

Drodzy Czytelnicy
Burmistrz bez radnych jest tylko marionetką. Tylko odcina kupony i nic nie może zdziałać. Może taki ma cel? Czy stać nas na kolejne lata bezczynności? Czy musimy znowu za kilka miesięcy narzekać i pluć sobie w brodę? Bądźmy zatroskani o to, o czym mówimy. Zatroszczmy się o przyszłość naszych dzieci i rodzin, o nowe miejsca pracy, edukację dzieci i młodzieży. Postanówmy zmienić to miasto i gminę w miejsce, gdzie ludzie aktywni i przedsiębiorczy nie będą się bali powiedzieć o tym co ich boli, bo ktoś ich zastraszy. Zaufajcie swojej intuicji Kochani Czytelnicy. Jesteście przecież mądrymi ludźmi! Walczcie o Wasze marzenia i bądźcie z nich dumni. Wybierzcie urząd otwarty, uśmiechnięty, nastawiony na interesanta. Dość pomyłek, dość absurdów, dość straty czasu. Przyszłość należy do nas wszystkich. Obyśmy przez najbliższe 4 lata byli uśmiechnięci.

Robert Kamiński – redaktor naczelny

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jarek #1580390 | 212.244.*.* 27 lis 2014 15:06

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Oczywiście, uważam,że tylko Włodkowski jest w stanie zapewnić rozwój naszego miasta. Jakie środki pozyska Aleszczyk jeśli PSL go nie poprze. Głosujmy na Włodkowskiego. Aleszczyk już rządził i dosyć.