środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Prezentacja kandydata na burmistrza

2014-11-27 12:00:12 (ost. akt: 2014-11-27 08:37:32) Artykuł sponsorowany30 listopada 2014 roku, to bardzo ważna data dla gminy Orzysz. II tura wyborów na burmistrza miasta rozstrzygnie, w którą stronę skieruje się nasza gmina. Najpierw chcę podziękować wszystkim Wyborcom, którzy oddali swoje głosy na mnie i na PSL, zarówno na szczeblu gminnym, powiatowym, jak i wojewódzkim. Uzyskaliśmy historyczny wynik. Mamy 10 radnych w naszej gminie, 10 radnych w powiecie i 14 radnych w sejmiku warmińsko-mazurskim. To wszystko pokazuje, że jesteśmy zawsze blisko ludzi i rozumiemy ich problemy. Dla naszej gminy opracowaliśmy strategię rozwoju na 10 lat. Nie opracowalibyśmy jej gdyby nie nasze wspólne spotkania. Tak naprawdę to jej autorami są mieszkańcy naszej gminy, my tylko przelaliśmy to na papier. Mamy nadzieję, że społeczeństwo gminy Orzysz pomoże nam tę strategię zrealizować. My wiemy jak to zrobić, ale będziemy potrzebować Waszego wsparcia i Waszej pomocy. Jako kandydat na burmistrza, chcę wam drodzy mieszkańcy gminy Orzysz powiedzieć, że jesteście dla mnie ważni. Wasze doświadczenie, pracowitość, zapał są moją wewnętrzną siłą, która determinuje moje działanie i wzmacnia wiarę w osiągnięcie celów, które sobie założyłem.

W tym miejscu chcę się zwrócić do wszystkich pracowników oświaty, nauczycieli, pracowników stołówek i pracowników organizacyjnych. Moi Drodzy, ostatnio uczestniczymy w festiwalu wymyślanych i kłamliwych historii, które mają na celu zdyskredytowanie mnie w Waszych oczach. Cała kampania przed pierwszą turą wyborów przesycona była kłamstwami, że jako burmistrz będę likwidował szkołę w Okartowie, zlikwiduję stołówki i wprowadzę catering, pozwalniam nauczycieli. Bardzo wiele razy to dementowałem i mówiłem, że są to kłamstwa, niegodne debaty na poziomie wyborów. Po raz kolejny doświadczam tych kłamstw teraz, z jeszcze większą siłą. Chcę Was wszystkich zapewnić, że mam pomysł na oświatę w gminie Orzysz, bez konieczności zamykania czegokolwiek i zwalniania kogokolwiek. Oświata jest dla mnie oczkiem w głowie, przecież byłem wiceministrem edukacji. Wiem gdzie są pieniądze na rozwój oświaty, wiem jak je zdobyć i wiem jak je wykorzystać. Zamierzam jeszcze zatrudnić nauczycieli i pracowników obsługi, a nie zwalniać kogokolwiek. To samo dotyczy dyrektorów jednostek podległych miastu czy szkół. Zapewniam Was, że nie będę nikogo szykanował tylko dlatego, że mianował go poprzedni burmistrz. Nie jestem człowiekiem, który strzela sobie w kolano. Każdy, kto z powagą podchodzi do swojej pracy i wykonuje ją rzetelnie może spać spokojnie. Z takimi ludźmi jest przyjemnie pracować. Więc proszę nie myśleć negatywnie, tylko pozytywnie. Razem zróbmy coś dla tej gminy.

Do mojego kontrkandydata, chcę skierować kilka zdań. Drogi Janie, to nie ja wyrzuciłem Ciebie z PSL. Ty odszedłeś sam! Nie chciałeś być w zespole, który wprowadził do rady miejskiej 10 osób, Ty nie wprowadziłeś nikogo. Jednak mnie nigdy nie było stać na to, aby Ciebie w jakikolwiek sposób wyśmiać, wyszydzić, czy skierować jakieś kłamliwe słowo na Twój temat. Nie było mnie na to stać i nie będzie. Szkoda, że Ty sam wprowadziłeś do debaty kłamstwo i rzucasz poprzez wiele osób kłamliwe i obelżywe stwierdzenia na mój temat. Przecież z Twoich 12 lat rządzenia byłoby co pokazać mieszkańcom gminy, też dla Ciebie trudnego i przykrego. Ja tego nie robię, bo wiem, że każdy człowiek ma swoją godność. Godność Twojej osoby jest dla mnie ważna i nie zamierzam posługiwać się Twoimi metodami, dla osiągniecia jakiegokolwiek celu. Szkoda, że po tylu latach współpracy i pomocy jaką ode mnie otrzymałeś, Ty sam nie szanujesz godności mojej osoby. To przykre, bo zawsze mogłeś na mnie liczyć. Zawsze traktowałem Cię jak przyjaciela i zawsze uważałem, że nawet kiedy staniemy w szranki rywalizacji o fotel burmistrza, będzie to konkurowanie w wielkim stylu. Gdzie ten styl Drogi Janie? Kłamstwem i oszczerstwami nie da się zjednać sobie ludzi. Każdy wie, że kto raz okłamał, kłamać będzie zawsze. Jak komuś takiemu zaufać? Do tej pory byliśmy drużyną. Nikt Ciebie Janie z tej drużyny nie wyrzucał. Sam odszedłeś. Do kogo więc masz żal czy pretensję. Do naszej drużyny? Do ludzi ambitnych i radośnie patrzących w przyszłość? Pozwól nam pracować dla naszego miasta i gminy i żyj w prawdzie dla dobra nas wszystkich.

Kochani mieszkańcy gminy Orzysz. W niedzielę zdecydujemy o naszej przyszłości. Dziękuję Wam za przyjmowanie mnie w Waszych domach i mieszkaniach. Przekonałem się podczas tych spotkań, że mam do czynienia z ludźmi odpowiedzialnymi i pozytywnie nastawionymi do świata. Dziękuję za Wasz optymizm, którym i mnie zaraziliście. Proszę idźcie 30 listopada na wybory. Nie zostawajcie w domach. Proszę o Wasz głos. Dla Orzysza, dla rozwoju, dla dobra nas wszystkich.
Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (21)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ewa Krupa #1583353 | 212.244.*.* 28 lis 2014 15:36

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Każdy z nas ma prawo wyboru i nie ma tu mowy o ..sprzedawaniu się". Nie czuje się zobowiązana tłumaczyć ze swoich wyborów. Takie jest moje zdanie i koniec.

  1. Mieeeetek ale nie bąk #1583190 | 87.204.*.* 28 lis 2014 14:45

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Najlepszy kandydat z realnymi koncepcjami na objęcie fotela Burmistrza Miasta Orzysz .I najważniejsze z tego wszystkiego że nie będzie jak jego konkurent budował ekomariny na swojej działce . Wystarczająco dorobił się na trzech kadencjach Pan A .Nikt już nie pamięta słynnych wywozów z Hotelu umeblowania i aneksów gastronomicznych .Już nie wspominając o ziemiach i budynkach zakupionych za bezcen w Mikoszach .Koniec z tami incydentami ,trzeba nam zaufanego człowieka a nieustannie dorobkiewiczów dzięki naszej Gminie

  2. ja #1582870 | 83.9.*.* 28 lis 2014 13:07

   Pani Krupa się sprzedała ha ha ha

   Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. werka #1581439 | 195.117.*.* 27 lis 2014 21:00

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Nasz burmistrz!

  4. Ewa Krupa #1580876 | 212.244.*.* 27 lis 2014 18:14

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. W obecnej sytuacji, mogąc dokonać wyboru pomiędzy dwoma kandydatami wybieram tego, który daje większe szanse na rozwój naszego miasta i gminy, czyli Zbigniewa Włodkowskiego. Moja motywacja jest prosta - większe możliwości pozyskania środków zewnętrznych przez tego kandydata. Ludzie dali szansę dla PSL i niech teraz PSL tę szansę wykorzysta.

  Pokaż wszystkie komentarze (21)