Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Młodzicy na razie tylko się uczą

2014-11-26 11:40:04 (ost. akt: 2014-11-26 11:49:37)

Autor zdjęcia: KS Śniardwy Orzysz

- Rundę uważam za udaną. Pomimo siódmego miejsca drużyna prezentowała się przyzwoicie. W większości meczów toczyła wyrównaną walkę z czołowymi drużynami i gdybyśmy zdołali wygrać choć jeden mecz więcej, nasza sytuacja w tabeli wyglądałaby zupełnie inaczej. – tak o postawie swoich podopiecznych wypowiada się Adam Marcinkiewicz, szkoleniowiec drużyny młodzików. Jego wypowiedź świadczy o tym, że po orlikach przyszedł w czas na podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu zespołu, w którym swoje piłkarskie pasje realizują 11 i 12-latkowie.

Śniardwy początek sezonu miały obiecujący. W pierwszym turnieju zdołały zremisować z obecnym wiceliderem Huraganem Pisz (0:0). W kolejnym swój dorobek powiększyły o cztery punkty. Złożyły się na to wygrana z Romintą Gołdap oraz remis z Mazurem Ełk. W następnych czterech turniejach było niestety gorzej. Zielono-niebiescy stan swojego konta punktowego zdołali powiększyć już tylko dwukrotnie, a w obu przypadkach dostarczycielami punktów byli gracze ełckiej Rony. Z pierwszym zespołem zremisowali 1:1, zaś z nominalnie słabszym składem wygrali 3:0.

Ostatecznie zielono-niebiescy rywalizację ukończyli na siódmej pozycji, najniższej z możliwych do osiągnięcia. Najlepsza w stawce okazała się Rona 03 I Ełk, która na 36 możliwych do zdobycia punktów wywalczyła aż 31. To właśnie ełczanie awansowali do kolejnej rundy walki o mistrzostwo Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej wśród młodzików. Pozostałym zespołom wiosną przyjdzie się zmierzyć ponownie, w turniejach, których stawką będzie już tylko możliwość doskonalenia swoich umiejętności.

Choć wynik zespołu nie był zadawalający, szkoleniowiec Śniardw w pracy z zespołem dostrzega wiele pozytywów. – Jestem zadowolony z postępu poszczególnych zawodników oraz ich chęci dalszego doskonalenia swoich umiejętności. Przed nami jeszcze sporo do nauki, jednak wykonana praca daje już małe efekty. – dodaje Adam Marcinkiewicz.

Efektami, o których wspomina szkoleniowiec Śniardw są sukcesy dwóch jego podopiecznych. Dawid Grądziel i Miłosz Sztachański, jesienią zadebiutowali w kadrze Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Trenerom kadry zaimponował szczególnie ten pierwszy, który koszulkę w barwach wojewódzkiego związku zakładał czterokrotnie. Swoje dobre występy okraszając dodatkowo bramkami.

Źródło: KS Śniardwy Orzysz

Śniardwy: Dominik Narucki, Paweł Pszczółkowski, Dawid Grądziel, Miłosz Sztachański, Kacper Statkiewicz, Dominik Zach, Michał Nikiel, Jakub Urbański, Norbert Wyrwicz, Dawid Szepan, Seweryn Stachniak, Krzysztof Jabłoński, Marcin Szukieć, Filip Niemczynowicz, Jakub Żęgota, Michał Głażewski, Andrzej Sparzak, Mateusz Łabuda

Wyniki:
Rona 03 I Ełk – Śniardwy Orzysz 3:0
Śniardwy Orzysz – Czarni Olecko 1:7
Rominta Gołdap -Śniardwy Orzysz 0:3
Śniardwy Orzysz – Mazur I Ełk 1:1
Huragan Pisz – Śniardwy Orzysz 0:0
Śniardwy Orzysz – Rona 03 II Ełk 3:0
Śniardwy Orzysz – Rona 03 I Ełk 1:1
Czarni Olecko – Śniardwy Orzysz 3:1
Śniardwy Orzysz – Rominta Gołdap 0:1
Mazur I Ełk – Śniardwy Orzysz 4:0
Śniardwy Orzysz – Huragan Pisz 0:1
Rona 03 II Ełk – Śniardwy Orzysz 2:1

Tabela:
1. Rona 03 I Ełk 31 pkt. 31:6
2. Huragan Pisz 26 pkt. 14:4
3. Mazur I Ełk 19 pkt. 19:12
4. Czarni Olecko 14 pkt. 25:27
5. Rominta Gołdap 11 pkt. 9:19
6. Rona 03 II Ełk 10 pkt. 11:29
7. Śniardwy Orzysz 9 pkt. 11:23
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB