środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Dzień Życzliwości – 21 listopada!

2014-11-21 08:56:34 (ost. akt: 2014-11-21 09:03:56)

Autor zdjęcia: wroclaw.pl

W tym dniu przypominamy o tym, że warto być życzliwym przez cały rok :)

Dzień ten został uchwalony w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju.
Do dziś 21 listopada funkcjonuje jako „World Hello Day”. Zwyczaj podchwyciły inne kraje – uroczystość obchodzona jest w 180 krajach i stanowi idealną okazję, aby zademonstrować chęć pokoju na świecie.

Głównym celem akcji „Dzień Życzliwości” jest propagowanie pozytywnych postaw w relacjach międzyludzkich oraz budowanie wizerunku miasta, w którym mieszkają ludzie życzliwi.
Zarażajmy pozytywną energią i uśmiechem, walczymy z nietolerancją, a w tym roku łączmy pokolenia! „Posłuchaj, porozmawiaj, postaraj się zrozumieć”– tak brzmi tegoroczne hasło kampanii. Jej celem jest przełamywanie stereotypów na temat młodzieży wśród osób starszych i na temat seniorów wśród młodych, wymiana wiedzy i umiejętności oraz pokazanie obszarów, w których młodzi i starsi mogą się czegoś od siebie nawzajem nauczyć. zachęcamy do dialogu międzypokoleniowego – słuchajmy, rozmawiajmy, starajmy się zrozumieć siebie nawzajem.

Miasto Orzysz oficjalnie nie należy do kampanii „Dzień Życzliwości”, jednak mogą Państwo realizować te cele na wiele sposobów i tylko od Państwa pomysłowości zależy, jakie działania podejmą Państwo aby zbliżyć pokolenia. Jesteśmy przekonani, że taka forma współpracy umocni Państwa pozytywny wizerunek, a udział w akcji może przyczynić się do kształtowania pozytywnych postaw społecznych.

K.P.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB