Poniedziałek, 24 lipca 2017. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

Zwycięstwo na zakończenie historycznej jesieni

2014-11-20 14:30:22 (ost. akt: 2014-11-20 13:44:04)

Autor zdjęcia: KS Śniardwy Orzysz

Lepszego zakończenia rundy jesiennej nie można było sobie wymarzyć. W zaległym meczu 12. kolejki V Ligi, jednocześnie ostatnim przed zimową przerwą, Śniardwy pokonały w Ełku miejscowego Mazura 3:1.

Początek spotkania ułożył się dla podopiecznych Pawła Konopki wyśmienicie. Już po dziesięciu minutach gry, wynik otworzył Adam Marcinkiewicz, z bliskiej odległości dobijając strzał Pawła Dymińskiego, wybroniony wcześniej przez bramkarza ełckiej drużyny. W 36 minucie zielono-niebiescy podwyższyli prowadzenie za sprawą Jana Sidorowicza, który piłkę w bramce Mazura umieścił strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego. Po raz ostatni orzyszanie piłkę w bramce gospodarzy zdołali umieścić w doliczonym czasie gry drugiej połowy. Tym razem w głównej roli wystąpił Artur Kropiewnicki, który głową przeciął dośrodkowanie Jana Sidorowicza z rzutu wolnego. Chwilę wcześniej Bartłomiej Wierzbicki dał miejscowym honorowego gola.
Jednym z wyróżniających się zawodników na placu gry był Jan Sidorowicz. Obrońca Śniardw, a w przeszłości kapitan ełckiego Mazura, oprócz gola zapisał na swoim koncie także asystę. Niestety, w 90 minucie zastopował faulem groźną kontrę, przez co ujrzał czerwony kartonik.

Zwycięstwem nad Mazurem Śniardwy przypieczętowały historyczną w dziejach orzyskiego klubu rundę. Analizując wyniki na przełomie kilkudziesięciu lat, takiego wyniku nie udało się nigdy wcześniej osiągnąć. Orzyszanie w 17 meczach, wygrali aż 15, zdobywając tym samym imponującą ilość 45 punktów. Zimową przerwę zielono-niebiescy spędzą więc na fotelu lidera z przewagą 9 punktów nad drugą w tabeli Vęgorią Węgorzewo oraz 12 nad Mazurem Pisz i Tęczą Biskupiec. Zespól z Pisza ma jednak jeden mecz więcej do rozegrania.

Źródło: KS Śniardwy Orzysz

Mazur Ełk – Śniardwy Orzysz 1:3 (0:2)
0:1 (10′) Adam Marcinkiewicz, 0:2 (36′) Jan Sidorowicz, 1:2 (88′) Bartłomiej Wierzbicki, 1:3 (90′) Artur Kropiewnicki

czerwona kartka: Jan Sidorowicz (90′, Śniardwy)

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Bartosz Tomaszewski, Artur Kropiewnicki, Jan Sidorowicz, Paweł Kolator – Adam Marcinkiewicz (80′ Tomasz Jarosz), Karol Szymanowski (86′ Krzysztof Czaplicki), Łukasz Ormanowski, Piotr Kowalczyk, Konrad Olszewski (82′ Szymon Rzodkiewicz) – Paweł Dymiński oraz Nikodem Kutnik, Karol Rubin, Łukasz Duchnowski