środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Karta Dużej Rodziny w Orzyszu

2014-11-14 17:00:00 (ost. akt: 2014-11-14 16:00:03)

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Karta Dużej Rodziny oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny”.

Orzyska Karta Dużej Rodziny upoważnia do zniżek w:

- opłatach wnoszonych na rzecz Rady Rodziców w podległych gminie Orzysz placówkach oświatowych – w przypadku rodziny wielodzietnej, płatna tylko za 1 dziecko

- zniżka w wysokości 20% opłat za obiady w stołówkach szkolnych: Szkoły Podstawowej w Orzyszu i Okartowie, Zespole Szkół w Dąbrówce, Gimnazjum w Orzyszu i Przedszkolu Miejskim w Orzyszu.

- dostęp do zajęć organizowanych przez Dom Kultur w Orzyszu – zastosowanie 50% zniżki od obowiązujących opłat – dla dzieci i młodzieży z rodzin wielkodzietnych.

- zniżka w wysokości 50% w opłacie za jedną godzinę korzystania dziecka z rodziny wielodzietnej z wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Miejskim w Orzyszu w czasie przekraczającym wymiar 5 godzin dziennie.

- zwolnienie z opłat z tytułu uczestnictwa dzieci/młodzieży z rodzin wielodzietnych w imprezach otwartych organizowanych przez: Urząd Miejski i Dom Kultury.

Liczba instytucji i firm, które oferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa. Aktualny wykaz znajduje się na stronie internetowej www.rodzina.gov.pl.

Aby otrzymać kartę dużej rodziny należy złożyć wniosek w gminie. W urzędzie gminy jest podana informacja o instytucjach, które zajmują się wydawaniem karty – tam należy złożyć wniosek. Wniosek, w imieniu rodziny, może złożyć każdy pełnoletni jej członek.

M.Ch.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB