Czwartek, 24 sierpnia 2017. Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

W Orzyszu jesienią już nie zagrają

2014-11-13 15:12:41 (ost. akt: 2014-11-13 15:16:32)

Autor zdjęcia: KS Śniardwy Orzysz

W najlepszy możliwy sposób z własnymi kibicami przed zimową przerwą pożegnali się zawodnicy Śniardw. W ostatnim jesiennym spotkaniu na własnym stadionie zielono-niebiescy pokonali Kłobuka Mikołajki 2:1.

Po imponującym zwycięstwie z Orlętami Reszel kibice oczekiwali kolejnego przekonywującego zwycięstwa Śniardw. Tak jednak nie było, bo zielono-niebiescy do ostatnich minut musieli walczyć o wygraną. Wszystko zaczęło się zgodnie z planem. W 13 minucie błąd defensywy Kłobuka wykorzystał Adam Marcinkiewicz, strzałem głową umieszczając piłkę w siatce drużyny z Mikołajek.

Później, choć orzyszanie prowadzili grę nie mogli udokumentować przewagi drugim trafieniem. Najbliżej podwyższenia wyniku był strzelec pierwszej bramki, lecz przestrzelił z kilku metrów mając przed sobą pustą bramkę.

Po zmianie stron przebieg wydarzeń na boisku nie uległ zmianie. Podobnie było ze skutecznością w szeregach Śniardw. Wyborne okazje zmarnowali kolejno Paweł Dymiński i Adam Marcinkiewicz. W 82 minucie pierwszy z nich zdołał się jednak zrehabilitować, wykorzystując perfekcyjne dogranie Konrada Olszewskiego.

Chwilę wcześniej orzyszanie otrzymali znak ostrzegawczy. W zamieszaniu pod bramką Śniardw najpierw piłka po strzale zawodnika gości trafiła w poprzeczkę, dobitkę zdołał wybronić Patryk Kleczkowski, a w trzecim podejściu gracz Kłobuka nie trafił do pustej bramki. Tyle szczęścia podopieczni Pawła Konopki nie mieli już w 89 minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na gola zamienił Wojciech Brodowski. Na szczęście było to jedynie honorowe trafienie Kłobuka.

Spotkanie z drużyną z Mikołajek było ostatnim przed zimową przerwą rozegranym na stadionie w Orzyszu. Jesienią zielono-niebiescy w dziewięciu meczach przed własną publicznością zdołali wygrać aż ośmiokrotnie, ulegając jedynie Vęgorii Węgorzewo. Przed orzyszanami pozostały do rozegrania jeszcze dwa mecze. We wtorek udadzą się do Jezioran na spotkanie z miejscowym MKS-em, a cztery dni później, w zaległym spotkaniu, zmierzą się w Ełku z miejscowym Mazurem.

Źródło: KS Śniardwy Orzysz

Śniardwy Orzysz – Kłobuk Mikołajki 2:1 (1:0)
1:0 (13′) Adam Marcinkiewicz, 2:0 (82′) Paweł Dymiński, 2:1 (89′) Wojciech Brodowski

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Radosław Laszkowski (46′ Konrad Olszewski), Robert Maniurski, Artur Kropiewnicki, Paweł Kolator – Bartosz Tomaszewski, Karol Szymanowski, Łukasz Ormanowski (85′ Karol Rubin), Piotr Kowalczyk (85′ Krzysztof Czaplicki), Adam Marcinkiewicz – Paweł Dymiński (83′ Tomasz Jarosz)