Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Osiedle Słoneczne vs liście

2014-11-11 18:34:31 (ost. akt: 2014-11-12 12:04:19)

Autor zdjęcia: A.Ch.

Spadające z drzew liście to nieodłączny element jesiennej aury oraz zapowiedzi kolejnych działań albo ich braku ze strony podmiotów odpowiedzialnych za ich sprzątanie.

Mieszkańcy Osiedla Słonecznego są przejęci ilością liści zalegających od samego wjazdu na osiedle, od strony ul. Wojska Polskiego, do końca ogrodzenia placu przy garażach. Zalegające na ulicy mokre liście stanowią wyzwanie dla prowadzących pojazdy. Po wjechaniu zbyt dynamicznie na liście można łatwo stracić przyczepność. Osoby poruszające się pieszo obawiają się poślizgnięcia, czego wynikiem może być upadek zakończony poważnymi obrażeniami. Na takie zagrożenie najbardziej narażone są osoby starsze z powodu mniejszej koordynacji ruchu. I co niestety często się zdarza.

Mieszkańcy wyżej wymienionej części Orzysza czują się zapominani i pomijani przez osoby odpowiedzialne za m.in. sprzątanie liści. Do tej pory radzenie sobie z nagromadzeniem symboli jesieni odbywało się wedle uznania.


Pan Dariusz Smakosz został przez Referat Gospodarki Komunalnej Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim w Orzyszu wskazany jako osoba odpowiedzialna za posprzątanie liści w dniu 12 listopada.

Poczucie bezpieczeństwa oraz estetyczny wygląd wokół domu, zdecydowanie wpływają na poziom satysfakcji z wybranego miejsca zamieszkania.

K.P.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pot. #1542228 | 83.11.*.* 12 lis 2014 09:04

    nie ma w Orzyszu ul. Słonecznej, ulica, o której jest wspomniane wyżej to RÓWNIEZ ul. Wojska Polskiego.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz