Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Jak ochronić dłonie przed chłodem?

2014-11-07 12:27:32 (ost. akt: 2014-11-07 12:38:49)

Autor zdjęcia: glamki.pl

W sezonie jesienno-zimowym, kiedy niezmiennie dużo czasu w ciągu dnia spędzamy na dworze bardzo ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na dłonie.

To właśnie ta część ciała narażona jest na największe szkody spowodowane wiatrem i niską temperaturę, nie ma na niej bowiem gruczołów łojowych, które pomagają utrzymać właściwy poziom natłuszczenia, a zatem ochrony, skóry. Dłonie da się jednak skutecznie zabezpieczać przed skutkami niesprzyjających im warunków. Jak?

KREM, MYCIE I NAWILŻANIE
W okresie jesienno-zimowym, zwłaszcza wtedy, kiedy planujemy przebywać na dworze – a by było jeszcze skuteczniej, przez cały czas – nie możesz zapominać o stosowaniu kremu do rąk. Najlepiej zaopatrz się w kilka tubek ulubionego specyfiku, by zawsze mieć go pod ręką: w domu, w pracy i mini-wersja w torebce. Drugą bardzo istotną rzeczą, o którą powinnaś/eś zadbać jest dobór właściwego środka do mycia rąk – wybieraj albo delikatne mydła glicerynowe z dodatkowymi nawilżającymi składnikami, albo sięgaj po środki nie zawierające mydła. Dobrym wyjściem jest nałożenie kremu na całą noc i zabezpieczenie ich bawełnianymi rękawiczkami oraz urządzenie dłoniom od czasu do czasu kąpieli w lekko podgrzanej oliwie z oliwek.

OBOWIĄZKOWE RĘKAWICZKI
Jeśli chcesz, aby twoje dłonie nie cierpiały w chłodnych miesiącach, nie zapominaj o rękawiczkach. Najlepiej wybrać te zrobione z wełny lub skórzane. Jeśli jesteś alergikiem i skóra twoich rąk jest skłonna do podrażnień rozejrzyj się za rękawiczkami, które w środku wyściełane są delikatnym polarem. Unikaj rękawiczek zrobionych ze sztucznych, nie przepuszczających powietrza materiałów! Pamiętaj również o tym, by po powrocie ze świeżego powietrza i umyciu rąk koniecznie zaaplikować na nie grubą warstwę kremu!

JEŚLI DŁONIE ZMARZNĄ
A co zrobić, jeśli dłonie bardzo zmarzną? By uniknąć przykrych skutków długotrwałego chłodu w postaci np. popękanych naczynek i popękanego naskórka, koniecznie powstrzymaj się od gwałtownego podnoszenia temperatury dłoni – staraj się nie moczyć ich w gorącej wodzie ani nie przykładać do kaloryfera. Najlepiej zrobi im kontakt z wodą o letniej temperaturze i delikatny masaż za pomocą ręcznika – przywrócisz im odpowiednie krążenie i naturalnie odzyskają właściwą temperaturę, a skóra nie będzie uszkodzona.

K.P.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB