Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Listopadowe "Ostre Strzelania"

2014-11-07 10:49:52 (ost. akt: 2014-11-07 11:00:01)

Autor zdjęcia: K.P.

W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu prowadzone są strzelania amunicją bojową - od 3 listopada do końca miesiąca.

Strzelania odbywać się będą codziennie w godzinach od 8:00 do 15:00, a dodatkowo we wtorki i czwartki zaplanowane są strzelania nocne od godziny 17:00 do 21:00. Osoby mające na uwadze własne bezpieczeństwo oraz uniknięcie sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu nie powinny lekceważyć zakazu wstępu na teren wojskowy (poligonu).

Należy przypomnieć, że teren poligonu oznaczony tablicami informacyjnymi jest terenem zamkniętym dla ludności cywilnej i szczególnie niebezpiecznym pod względem zagrożenia zdrowia i życia. Ponadto w rejonach obiektów szkoleniowych znajdują się maszty ostrzegawcze w dzień z czerwoną flagą, a czerwonym światłem w nocy, które to sygnały oznaczają „ostre strzelanie”.

Zgodnie z ustawą o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych RP wstęp na teren umiejscowionych wojsk jest zagrożony karą grzywny, w drodze mandatu karnego kredytowanego w kwocie 500 zł.
Jest to kwota za sam fakt wejścia na teren poligonu oraz w celu unikania sytuacji omijania posterunków zastawionych przez żołnierzy oraz omijania szlabanów, które są na czas strzelania zamknięte.

K.P.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB