Sobota, 17 kwietnia 2021. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Ukradł z amfiteatru przewody elektryczne i zlewozmywaki. Został zatrzymany.

2014-11-07 09:13:17 (ost. akt: 2014-11-07 09:20:12)

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Ruciane Nida, który włamał się do amfiteatru. Mężczyzna ukradł stamtąd przewody elektryczne, zlewozmywaki oraz baterie umywalkowe.

Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 5100 złotych. 30-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Właściciel amfiteatru w Rucianem Nidzie zgłosił na Policję włamanie do tego obiektu. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca w okresie od 25 października do 3 listopada dostał się do wnętrza wybijając szybę w oknie znajdującym się pod sceną. Z pomieszczenia zabrał przewody elektryczne długości około 500 metrów i wartości 4000 złotych. Na miejscu okazało się także, że z pobliskiego pomieszczenia gospodarczego w okresie od 3 do 5 listopada zginęły trzy zlewozmywaki oraz cztery baterie umywalkowe. Właściciel wycenił łączną wartość strat na kwotę 5100 złotych.

Policjanci w trakcie wykonywanych czynności ustalili sprawcę włamania, którym okazał się 30-letni mieszkaniec gminy Ruciane Nida. Mężczyzna skradzione przedmioty sprzedał na jednym z punktów złomu. W momencie zatrzymania 30-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do amfiteatru oraz kradzieży przedmiotów wartości 1100 złotych z pomieszczenia gospodarczego.

Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Anna Szypczyńska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB