Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Przedsiębiorco — twój głos się liczy!

2014-11-06 11:30:46 (ost. akt: 2014-11-06 11:06:06)
Do gości przemawiała dyrektor PUP w Piszu Wioletta Śląska-Źyśk

Do gości przemawiała dyrektor PUP w Piszu Wioletta Śląska-Źyśk

Autor zdjęcia: A.R.

Jeśli głosować, to głosować świadomie — z takiego założenia wyszli przedsiębiorcy gminy Orzysz, którzy zdecydowali się wziąć udział w spotkaniu z kandydatem na burmistrza Orzysza Zbigniewem Włodkowskim, Wicestarostą Powiatu Piskiego Markiem Wysockim i Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piszu Wiolettą Śląską-Zyśk. Spotkanie pozwoliło im przedstawić swoje problemy oraz propozycje zmian, które pozwolą im rozwijać siebie, a co za tym idzie — naszą gminę.

Na spotkanie zorganizowane przez FOP przybyli lokalni przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się skorzystać z zaproszenia. Celem organizacji spotkania oraz samego powstania Forum jest stworzenie grupy, która będzie partnerem w działaniach dla burmistrza i samorządu.

Podczas spotkania żywo dyskutowano o tym kim jest przedsiębiorca obecnie i jak jest postrzegany przez społeczeństwo.
Kandydat na burmistrza Zbigniew Włodkowski zauważył, że potrzebna jest jasna strategia rozwoju dla gminy, która uwzględni potrzeby osób prowadzących różnego rozmiaru firmy tak, aby nie hamować rozwoju przedsiębiorstw, a wręcz przeciwnie — oferować wsparcie i szybką reakcję. Przytoczone przykłady samorządów, którym udało się w ten sposób wspomóc działających już inwestorów oraz przyciągnąć nowych dały jasny sygnał, że jest to możliwe.

Przedsiębiorcy powinni zwracać się bezpośrednio do jednostek samorządu i zgłaszać zapotrzebowanie na nowe rozwiązania, tak aby nie musieli szukać wsparcia nigdzie indziej tylko u lokalnych władz. Urząd powinien najlepiej wiedzieć jak zadziałać na korzyść przedsiębiorcy, a tym samym dać pracę lokalnej ludności.

Podczas dyskusji poseł Włodkowski poruszył również temat atrakcyjności turystycznej naszego miasta i gminy, która niestety jest niewykorzystywana. Jest wiele możliwości uczynienia z całej gminy Orzysz wymarzonego miejsca dla turystów i jest możliwość dofinansowania z zewnątrz tych przedsięwzięć — trzeba tylko po te środki sięgnąć.

Wicestarosta Powiatu Piskiego Marek Wysocki poruszył problemy dość istotne dla nas jako mieszkańców, a przedsiębiorców zwłaszcza, czyli skanalizowanie w 100% gminy Orzysz oraz stworzenie odpowiedniej sieci elektrycznej, która pozwoli na budowę i funkcjonowanie większych inwestycji. Wicestarosta zreferował również założenia Strategii Zintegrowanego Rozwoju Powiatów Wielkich Jezior Mazurskich przygotowanego przez Starostwo Powiatowe w Piszu.

Pomoc dla przedsiębiorców zaoferowała również dyrektor PUP w Piszu Wioletta Śląska-Zyśk, która w tej materii odnajduje się najlepiej, ponieważ z problemami pracowników i pracodawców spotyka się na co dzień. Poinformowała o ścisłej współpracy z Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną (W-MSSE). Jej zdaniem gmina Orzysz posiada wiele terenów, które można byłoby objąć obszarem podstref W-MSSE. Jej doświadczenie oraz otwartość pozwoliła uczestnikom spotkania nabrać nadziei, że w razie problemów związanych z zatrudnieniem, można zwrócić się do Urzędu Pracy i pomocna dłoń zostanie podana.
Końcowym etapem spotkania była wspólna i owocna dyskusja.

Wtorkowe spotkanie, które odbyło się u nas w Orzyszu to z pewnością ważny element konsultacji ze społeczeństwem i znak, że są osoby, które chcą ich wysłuchać i wspólnie z nimi znaleźć rozwiązania istotnych dla nich problemów.

Dla dalszego rozwoju potrzebna jest przecież wyraźna wspólna linia działania przedstawicieli władzy z osobami tworzącymi lokalną infrastrukturę, współpraca, wzajemne zaufanie, a w szczególności tworzenie nowych miejsc pracy. Pracodawcy wyrazili chęć sformalizowania inicjatywy pod nazwą „Forum Orzyskich Przedsiębiorców”.

Nie było to spotkanie jednorazowe — spotkanie z posłem Zbigniewem Włodkowskim zapoczątkowało cykl rozmów z kandydatami na burmistrza Orzysza. Forum Przedsiębiorców Orzyskich po wysłuchaniu kandydatów podejmie decyzję o poparciu dla tego, który ich zdaniem rokuje największy rozwój dla gminy i miasta.

ar

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Kto jest Kim - Kto.wm.pl

Zbigniew Włodkowski

Ocena: 30.77% (13 głosów)

Marek Wysocki

Ocena: - (brak głosów)

Wioletta Śląska-Zyśk

Ocena: 100% (1 głos)

więcej »

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB