środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Orzyski zabytek?

2014-10-31 12:19:46 (ost. akt: 2014-10-31 12:25:35)

Autor zdjęcia: K.P.

W centrum Orzysza przy zajeździe dla autobusów można podziwiać zadbaną zieleń, skoszoną trawę, kolorowe kwiatki, drzewa, krzewy i brak śmieci. Praktycznie nie ma się do czego przyczepić, ale ...

Do naszej redakcji kilkakrotnie przychodziły osoby, którym nie podoba się suchy pień wegetujący na trawniku. Może i nie stwarza on bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego, ale taki obiekt nie stanowi ani waloru krajobrazu ani nie przynosi korzyści estetycznych.

Z tego co udało mi się ustalić rozmawiając z panią Joanną Koronkiewicz z Urzędu Miasta obiekt ten jest ujęty w karcie zabytków przez konserwatora zabytków, która obejmuje znaczną część terenu Orzysza i okolic. Wszystkie prace, które mogą być zaplanowane na tym terenie muszą być zatwierdzone przez konserwatora i to on wydaje decyzje o wycince takiego drzewa. Gmina ma złożyć wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzewa z nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków.

Czekamy na rezultaty, o których poinformujemy naszych czytelników na łamach „Obywatela Orzysza”.

K.P.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Anita #1724578 | 31.0.*.* 29 kwi 2015 09:49

    Dokładnie, bardziej niż tym suchym pniem miasto powinno zająć się tą ruderą, nie dość, że straszy to jeszcze stwarza zagrożenie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. :) #1548365 | 188.122.*.* 17 lis 2014 09:07

    Ktomus przeszkadza suchy pien !!??? Nieco smieszne bo gdy naprawde przyjzymy sie temu zdjeciu to prawdziwy problem w centrum miasta,ktory wyglada nieestetycznie i zagraza ludziom to wylaniajacy sie z zasuszonego pnia Hotel Maury ,a paczej jegp ruiny.Prawdziwy postrach !!!!! W samym centrum.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz