Sobota, 17 kwietnia 2021. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Rusza policyjna akcja „Znicz 2014"

2014-10-27 09:33:17 (ost. akt: 2014-10-27 09:42:41)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Wkrótce Dzień Wszystkich Świętych. W związku z tym świętem piscy policjanci przygotowują się do działań „Znicz 2014". Akcja rozpocznie się 31 października i potrwa do 3 listopada.

Funkcjonariusze w tym okresie będą pełnić wzmożoną służbę w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Już dziś apelujemy o szczególną ostrożność na drogach oraz pilnowanie swoich rzeczy na cmentarzach.

1 listopada to w polskiej tradycji czas spotkań rodzinnych nad grobami najbliższych. Już dziś odwiedzamy cmentarze zapalając znicze na grobach bliskich. W najbliższych dniach należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach, zwłaszcza w rejonie cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Tam też będzie więcej niż zwykle patroli policyjnych, zarówno ruchu drogowego jak i prewencji. Działania policji ruchu drogowego będą ukierunkowane na zapobieganie oraz zwalczanie przestępstw i wykroczeń na drogach. Funkcjonariusze jak zawsze będą eliminowali z ruchu nietrzeźwych kierujących, zwracali uwagę na wykroczenia pieszych oraz na te wykroczenia kierujących pojazdami, które najczęściej są przyczynami wypadków drogowych. Do zadań policjantów będzie też należało utrzymanie płynności ruchu. Przy tej okazji zwracamy uwagę, aby stosować się bezwzględnie do poleceń policjantów kierujących ruchem drogowym.

Aby zapewnić sobie i swoim najbliższym maksimum bezpieczeństwa podczas podróży samochodem policjanci drogówki przypominają kilka podstawowych zasad, o których należy pamiętać:

- Sprawdźmy stan techniczny naszego pojazdu zwłaszcza, jeżeli wybieramy się w dłuższą trasę.

- Dostosujmy prędkość do panujących warunków drogowych oraz zachowajmy właściwy odstęp między pojazdami. Pamiętajmy o wcześniej zapadającym zmroku.

- Zwracajmy szczególną uwagę na znaki drogowe, które w wielu miejscach będą informowały o zmianie organizacji ruchu i pamiętajmy, aby stosować się bezwzględnie do poleceń policjantów kierujących ruchem ręcznie.

- Uważajmy też na pieszych licznie przemieszczających się, zwłaszcza w okolicach cmentarzy:

PAMIĘTAJMY! Jeżeli zdecydujemy się jechać na cmentarz własnym samochodem korzystajmy tylko z wyznaczonych parkingów, a w samochodzie nie pozostawiajmy w widocznym miejscu żadnych wartościowych przedmiotów. Wybierając się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą większych sum pieniędzy. Czyszcząc nagrobek, czy zapalając znicz, nie zostawiajmy na pomniku czy ławeczce torebki, czy innych wartościowych rzeczy. Złodzieje będą chcieli wykorzystać naszą nieuwagę oraz panujący ruch i tłok, aby nas okraść. Bądźmy wyjątkowo czujni i pilnujmy swoich rzeczy.

Policja apeluje już teraz o rozsądną i odpowiedzialną jazdę samochodem – zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo w tym świątecznym okresie.

asp. szt. Anna Szypczyńska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB