Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Nieudany manewr wyprzedzania

2014-10-25 16:56:35 (ost. akt: 2014-10-25 19:23:02)

20-latek stracił prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Pisz-Biała Piska. Kierujący pojazdem marki Renault Laguna zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka fiatem panda. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali 20-letniemu kierowcy renault prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Mężczyzna za spowodowanie kolizji odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny.

W piątek przed godz. 15.00 na drodze krajowej między Piszem, a Białą Piską doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, gdzie pojazd marki Renault Laguna zderzył się czołowo z fiatem panda. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 20-letni kierowca renault, jadąc od strony Pisza, podjął manewr wyprzedzania ciężarówki. W związku z tym, że jechał bezpośrednio za pojazdem ciężarowym, kierujący renault wyjechał połową swojego auta na przeciwległy pas ruchu, na którym znajdował się fiat jadący w stronę Pisza. 20-latek najwyraźniej nie zachował szczególnej ostrożności i nie upewnił się wystarczająco, czy ma dostateczne miejsce do wyprzedzania, podjął ten manewr doprowadzając do czołowego zderzenia z pojazdem jadącym z przeciwka. Na skutek zderzenia oba samochody znalazły się w przydrożnych rowach. Kierowców oraz pasażerkę z renault przewieziono do szpitala w Piszu. Jak się później okazało żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Policjanci zatrzymali 20-letniemu mieszkańcowi gminy Biała Piska, kierującego renault, prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Mężczyzna za spowodowanie kolizji odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny.

KPP Pisz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB