Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

O wszystkim rozstrzygnęła rywalizacja na spinning

2014-10-09 15:12:24 (ost. akt: 2014-10-09 15:21:02)

Autor zdjęcia: MOSiR Orzysz

W niedzielę (5 października) wędkarze rywalizujący w II Wędkarskim Grand Prix Orzysza mieli okazję po raz ostatni zawalczyć o punkty do klasyfikacji generalnej. W Spinningowych Zawodach Wędkarskich, które były zwieńczeniem czteroetapowego cyklu, wystartowało 24 zawodników.

Z grona tego, po zmaganiach rozegranych na Złotej Zatoce jeziora Orzysz, najwięcej powodów do radości miał Maciej Filipowicz, który sięgnął po dublet. Okazał się on najlepszy w rywalizacji na spinning, dzięki czemu triumfował także w klasyfikacji generalnej cyklu.

Orzyszanin tego dnia był bezkonkurencyjny. W odróżnieniu od swoich rywali, którym brało sporadycznie, ryby z wody wyciągał co chwilę. Podczas czterogodzinnego wędkowania, na jego łączny wynik złożyło się 19 okoni i jeden szczupak. O 700 punktów wyprzedził drugiego w klasyfikacji Marcina Filipowicza, który pochwalić się mógł trzema szczupakami. Na najniższym stopniu podium uplasował się Piotr Stasiak, z największą rybą zawodów, mierzącym 54 cm królem mazurskich jezior.

Piotr Stasiak II Wędkarskie Grand Prix Orzysza ukończył z wicemistrzowskim tytułem. Do Macieja Filipowicza stracił zaledwie pięć punktów. Wędkarz pochodzący z Bemowa Piskiego może mówić więc o sporym pechu. W ubiegłym roku do wygranej także zabrakło mu niewiele. Po czterech zawodach uzyskał wówczas taką samą liczbę punktów co triumfator cyklu Krzysztof Bańkowski, jednak legitymował się gorszym bilansem wyższych miejsc w poszczególnych zawodach.

O sporym pechu mogą mówić także prowadzący w klasyfikacji przed ostatnimi zawodami Mariusz Parzych i Kamil Jary. Ich słabsza postawa w rywalizacji na spinning i wywalczone miejsca na początku drugiej dziesiątki kosztowały ich spadek w „generalnce” na trzecią lokatę.

Łącznie w cyklu składającym się z zawodów podlodowych, spławikowych i dwukrotnie spinningowych swoich sił spróbowało 41 wędkarzy. Wszystkie zawody zorganizowane zostały wspólnie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu oraz Koło PZW w Orzyszu.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

1. Maciej Filipowicz (Orzysz) - 2660 pkt.
2. Marcin Filipowicz (Orzysz) - 1950 pkt.
3. Piotr Stasiak (Bemowo Piskie) - 950 pkt.
4. Andrzej Kruszewski (Ełk) - 900 pkt.
5. Tomasz Zezula (Orzysz) - 790 pkt.
6. Michał Bałdyga (Pisz) - 650 pkt.
7. Maksymilian Magreta (Ełk) - 580 pkt.
8. Dariusz Klimaszewski (Orzysz) - 410 pkt.
9. Grzegorz Biernat (Pisz) - 400 pkt.
10. Kamil Jary (Orzysz) - 370 pkt.
11. Piotr Boruszak (Ełk) - 130 pkt.
12. Krzysztof Bańkowski (Orzysz) - 50 pkt.
13. Maciej Ziółkowski (Orzysz), Marek Kapelański (Pisz), Cezary Zyskowski (Pisz), Mariusz Parzych (Ełk), Paweł Oszmian (Orzysz), Radosław Szustak (Pisz), Mateusz Nyczka (Pisz), Waldemar Rogiński (Pisz), Jarosław Drążek (Orzysz), Przemysław Cyran (Orzysz), Mirosław Rodziewicz (Orzysz) - 0 pkt.

Łowca Największej Ryby – Piotr Stasiak (szczupak 54 cm)

Klasyfikacja generalna II Wędkarskiego Grand Prix Orzysza:

160 pkt. - Maciej Filipowicz (Orzysz)
155 pkt. - Piotr Stasiak (Bemowo Piskie)
120 pkt. - Mariusz Parzych (Ełk), Kamil Jary (Orzysz)
110 pkt. - Marek Kapelański (Pisz), Andrzej Kruszewski (Ełk)
95 pkt. - Grzegorz Biernat (Pisz)
90 pkt. - Maciej Ziółkowski (Orzysz), Michał Bałgyda (Pisz)
85 pkt. - Radosław Szustak (Pisz)
80 pkt. - Krzysztof Bańkowski (Orzysz), Sławomir Urban (Pisz), Marcin Filipowicz (Orzysz)
70 pkt. - Paweł Oszmian (Orzysz)
50 pkt. - Dariusz Klimaszewski (Orzysz)
45 pkt. - Piotr Boruszak (Ełk)
40 pkt. - Waldemar Rogiński (Pisz)
35 pkt. - Przemysław Cyran (Orzysz), Mirosław Rodziewicz (Orzysz)
30 pkt. - Zbigniew Jasiński (Orzysz), Maksymilian Magreta (Ełk)
20 pkt. - Krzysztof Kuliś (Orzysz), Andrzej Rogiński (Orzysz), Krzysztof Rogiński (Pisz), Adam Leśniczy (Orzysz), Tomasz Plebański (Orzysz), Jarosław Drążek (Orzysz), Cezary Zyskowski (Pisz)
10 pkt. - Mateusz Nyczka (Pisz), Adam Gołaś (Pisz), Łukasz Skłodowski (Orzysz), Kamil Dubliński (Orzysz), Tomasz Brzostek (Pisz), Paweł Kubrowski (Orzysz), Benedykt Piekarczyk (Ełk), Robert Karabin (Siedlce), Mariusz Druzgała (Nowa Ukta), Jan Jarząbek (Orzysz), Rafał Zienda (Orzysz), Tadeusz Grudziński (Pisz), Zbigniew Malik (Orzysz), Marcin Suchta (Orzysz)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wicek #1503616 | 95.41.*.* 9 paź 2014 17:02

    Gratuluję zwycięzcom. Jednak stwierdzenie "54cm król mazurskich jezior" położył mnie na łopatki :-) - dziękujemy Wam rybacy za te okazy w jeziorach!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz