Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

„Aktywni Razem” w Dąbrówce

2014-10-09 09:00:00 (ost. akt: 2014-10-08 13:19:52)

Autor zdjęcia: A.Ch.

W środę 1 października 2014 roku w Zespole Szkół im. Michała Kajki w Dąbrówce odbyła się inauguracja projektu „Aktywni Razem”. Z tej okazji odbył się turniej siatkówki, w którym wzięli udział nauczyciele, uczniowie i rodzice.

Tego dnia pogoda dopisała wpływając również na nastrój przybyłych. Wszystko odbywało się w miłej atmosferze. Drużyny walczyły dzielnie i z poświęceniem, dostarczając widzom wielu emocji.

I miejsce - Uczniowie
II miejsce - Rodzice
III miejsce – Nauczyciele

Nagrodą dla zwycięzców był Puchar Zdrowia wypełniony winogronami. Dodatkowo został przygotowany stół z owocami i sałatkami warzywnymi dla wszystkich.

Tym samym zapoczątkowano cykl zajęć realizowanych w ramach projektu „Aktywni Razem” współfinansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Piszu i mającego na celu promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Z tego zakresu organizowane będą warsztaty kulinarne dla szkoły podstawowej i gimnazjum w Dąbrówce o tematyce: właściwego zachowania przy stole, przygotowywania zdrowych potraw, układania jadłospisu oraz sztuki dekorowania.

Kolejnymi zajęciami będą warsztaty z psychologiem w szkole filialnej w Drozdowie oraz w Dąbrówce. Poruszanymi zagadnieniami na tych warsztatach mają być: „Zdrowie fizyczne, a zdrowie psychiczne” oraz „Stres i jego wpływ na nasze zdrowie”. Grupą docelową mają stanowić dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i społeczność lokalna. Następnym etapem uświadamiania młodzieży i dorosłych mają być warsztaty dnia 13.10.2014 r. z dietetykiem Magdaleną Czernialis w Zespole Szkół w Dąbrówce.

K.P.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. z Dąbrówki #1503288 | 83.9.*.* 9 paź 2014 10:36

    Szkoda, że takie małe zainteresowanie projektem, na zajęcia z psychologiem żadnego rodzica, a nauczyciele i pracownicy szkoły zmuszeni przez dyr., słaba propaganda sukcesu!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. dietetyk 2 #1503249 | 80.50.*.* 9 paź 2014 09:36

    A ta Magda chuda aby?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz