Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Horror z happy Endem. Śniardwy wygrywają po raz dziewiąty

2014-10-02 15:30:39 (ost. akt: 2014-10-02 15:07:33)

Grali w dziesięciu, przegrywali, a mimo wszystko zdołali wywalczyć kolejne trzy punkty. Po dramatycznym spotkaniu i dwóch bramkach Pawła Dymińskiego Śniardwy pokonały na wyjeździe Polonię Lidzbark Warmiński 2:1.

Kiedy w 71 minucie, przy bezbramkowym remisie, w dość kontrowersyjnych okolicznościach sędzia usunął z boiska Adama Marcinkiewicza (pomocnik Śniardw prawidłowo wykonując wyrzut z autu uderzył piłką w głowę zawodnika utrudniającego mu rzut) wydawało się, że o dziewiątą wygraną w sezonie może być ciężko.

Obawy te wzrosły jeszcze bardziej gdy cztery minuty później gospodarze wyszli na prowadzenie. Śniardwy w końcowych minutach po raz kolejny pokazały jednak charakter. W 83 minucie dośrodkowanie Piotra Kowalczyka strzałem głową wykończył Paweł Dymiński, a cztery minuty później ten sam zawodnik technicznym strzałem z 11 metrów zapewnił zielono-niebieskim dziewiąty w sezonie komplet punktów. Napastnik Śniardw mógł jeszcze raz wpisać się na listę strzelców. Już w drugiej minucie gry w sytuacji sam na sam minął bramkarza gospodarzy, jednak trafił jedynie w słupek.

Przy stanie 1:1 siły na boisku się wyrównały. W konsekwencji dwóch żółtych kartek z boiska musiał zejść kapitan gospodarzy. Nie był to koniec wykluczeń w tym spotkaniu. Dwie minuty przed końcem gry, za brutalny faul na Janie Sidorowiczu arbiter ukarał czerwoną kartką kolejnego gracza Polonii.

Źródło: KS Śniardwy Orzysz

Polonia Lidzbark Warmiński – Śniardwy Orzysz 1:2 (0:0)
1:0 (75’) Leszek Król, 1:1 (83’) Paweł Dymiński, 1:2 (87’) Paweł Dymiński

Czerwone kartki: Adam Marcinkiewicz (71’ Śniardwy), Leszek Król (85’ Polonia), Przemysław Kozłowski (89’ Polonia)

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Bartosz Tomaszewski, Jan Sidorowicz, Artur Kropiewnicki, Paweł Kolator – Tomasz Jarosz (54’ Konrad Olszewski), Karol Szymanowski (90’ Krzysztof Czaplicki), Piotr Kowalczyk, Łukasz Ormanowski, Adam Marcinkiewicz – Paweł Dymiński oraz Karol Rubin, Łukasz Duchnowski, Filip Tomaszewski, Szymon Rzodkiewicz