Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Uwaga na oszustów proponujących pracę w Belgii

2014-09-30 10:52:46 (ost. akt: 2014-10-01 13:19:33)

Policjanci wyjaśniają sprawę oszustwa, którego dopuściły się osoby proponujące pracę za granicą. Na jednym z piskich portali internetowych zamieszczone zostało ogłoszenie dotyczące pracy w Belgii.

Warunkiem wyjazdu było wpłacenie kwoty 400 złotych na pokrycie kosztów zakwaterowania. Wszystko wyglądało wiarygodnie do momentu wyjazdu. Na Dworcu Centralnym w Warszawie, gdzie miał być podstawiony autokar, okazało się, że osoby chętne do pracy za granicą najzwyczajniej zostały oszukane, bo żadnego wyjazdu nie było. Oszustom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Na początku września na jednym z piskich portali internetowych ukazało się ogłoszenie o pracy w Belgii. Dwóch młodych mieszkańców Pisza zainteresowało się ofertą. Odpowiedziało na ogłoszenie. Proponowana praca w szklarni przy pielęgnacji kwiatów była na tyle atrakcyjna, że nie wymagana była znajomość języka obcego. Wyjazd organizował mężczyzna i kobieta z firmy mieszczącej się w Toruniu. Warunkiem uzyskania pracy było wpłacenie na podane konto kwoty w wysokości 400 zł na pokrycie kosztów zakwaterowania. Obaj panowie powiedzieli, że do czasu wyjazdu mieli bardzo dobry kontakt telefoniczny z organizatorem, który szczegółowo i wiarygodnie przekazywał informacje. Około tygodnia przed planowanym wyjazdem zainteresowani zostali powiadomieni, że wyjazd nastąpi z Dworca Centralnego w Warszawie. Tam miał być podstawiony autokar. Miały też przyjechać osoby organizujące wyjazd, aby dopełnić wszelkich formalności. W stolicy okazało się, że cały ten wyjazd do Belgii jest oszustwem.

Policja prowadzi czynności mające na celu ustalenie sprawców niekorzystnego rozporządzania mieniem w wysokości 400 zł poprzez wprowadzenie w błąd zainteresowanych co do wyjazdu do pracy w Belgii. Oszustom grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Osoby pokrzywdzone proszone są o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Piszu przy ul. Armii Krajowej 1 celem złożenia zawiadomienia w sprawie.

Jednocześnie policjanci przestrzegają osoby zainteresowane jakąkolwiek pracą za granicą o wzmożoną czujność i rozwagę w wyborze oferty szczególnie, gdy w grę wchodzi wpłacanie pieniędzy na podane konta.

asp. szt. Anna Szypczyńska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. łosie #1497396 | 37.152.*.* 1 paź 2014 13:41

    Wystarczyło poszukać w internecie-krazie i na forach.Nikt przy zdrowych zmysłach nie wplaca kasy.Są oferty agentur(praca4u.net)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz