Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Piscy policjanci podsumowali działania „Bezpieczna droga do szkoły”

2014-09-16 12:07:35 (ost. akt: 2014-09-16 12:13:30)

Z początkiem roku szkolnego na terenie województwa warmińsko-mazurskiego przeprowadzone zostały działania „Bezpieczna droga do szkoły”.

W realizację tej akcji włączyła się także piska policja, która w szczególny sposób dbała o bezpieczeństwo uczniów, zwłaszcza tych najmłodszych. Policjanci w tym okresie skontrolowali ponad 400 pojazdów, w tym 12 autobusów przewożących dzieci. Dwa, ze sprawdzonych autobusów, były niesprawne technicznie. Funkcjonariusze przeprowadzili też ponad 50 spotkań z uczniami odnośnie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Jak co roku piscy policjanci włączyli się w wojewódzkie działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było zapewnienie bezpieczeństwa uczniom, szczególnie tym najmłodszym. Stąd zwiększona liczba policjantów w okolicach szkół oraz wiele spotkań z uczniami na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

W trakcie tych działań policjanci na drogach powiatu piskiego skontrolowali 415 pojazdów. W 70 z nich ujawnili niestosowanie środków bezpieczeństwa, czyli niekorzystanie z pasów i przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami. Wśród sprawdzonych pojazdów było 12 autobusów dowożących dzieci do szkół. W dwóch przypadkach funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne autobusów ze względu na ich zły stan techniczny. W ciągu trwania akcji w powiecie piskim doszło tylko do jednego wypadku drogowego, w którym ucierpiały dwie osoby. Nie odnotowano zdarzeń na drogach z udziałem dzieci i młodzieży.

W ramach działań policjanci przeprowadzili 52 spotkania z uczniami w szkołach powiatu piskiego. Prelekcje odbywały się głównie w klasach pierwszych szkół podstawowych. Funkcjonariusze przypominali najmłodszym o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze ze zwróceniem uwagi na noszenie elementów odblaskowych.

KPP Pisz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB