Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Walka o miano mistrza zakończona !

2014-09-05 11:00:00 (ost. akt: 2014-09-04 14:27:47)

Autor zdjęcia: A.Ch.

Znamy już zwycięzcę XI Orzyskiej Ligi Piłki Nożnej. Trwające od połowy lipca zawody, zakończyły się w miłej i radosnej atmosferze, nawet pomimo niskiej temperatury, która towarzyszyła ostatniemu spotkaniu. Drużyny po raz ostatni walczyły o cenne punkty, a przebieg tej kolejki przybliżamy w poniższym artykule.

Z roku na rok swój udział w turnieju zgłasza się coraz więcej drużyn. Piłkarze chcą poczuć ducha rywalizacji, a przy tym spędzić miło czas w gronie rodziny, ale i wiernych kibiców. We wtorek (26 sierpnia) na boisku Orlik w Orzyszu rozegrano ostatnią kolejkę XI Orzyskiej Ligi Piłki Nożnej. Na mecze przyszło wielu wiernych kibiców, aby po raz ostatni zagrzać do walki swoje drużyny i ze zwycięską drużyną świętować ich sukces. Podczas wtorkowych rozgrywek dało się odczuć narastające napięcie, a wszyscy z niecierpliwością czekali na rezultat końcowy.

Fani lokalnej piłki nożnej przez półtora miesiąca bacznie obserwowali jak toczą się losy zawodników i ich drużyn. Wiele emocji dostarczył mecz przedostatniej kolejki, w którym obrońcy tytułu, czyli zespół Bomir, rozegrał swój mecz na niezwykle wysokim poziomie i rozgromił swojego przeciwnika. Pytanie brzmiało: czy Bomir pójdzie za ciosem? Czy uda im się wygrać znowu całą ligę?

W ostatniej kolejce na boisku jako pierwsi stanęli do walki zawodnicy z drużyny MONAR Gaudynki i Dekada 70. Mecz był niezwykle ciekawy, czego dowodem było przyznanie zawodnikowi z MONAR-u tytułu najlepszego zawodnika oraz przyznanie aż czterech żółtych kartek w tym starciu. Zawodnicy Dekady strzelali bramkę za bramką - trzy gole należały do Adriana Zubrzyckiego, następnie dwa kolejne do Wojciecha Góreckiego, a po jednym strzale na swoje konto zapisali się Marek Makarewicz, Adam Pogorzelski oraz Dariusz Klimaszewski. Bramkę honorową dla MONAR-u zdobył Łukasz Walendziak i mecz zakończył się wynikiem 9:1 dla Dekady 70.

Kolejny mecz, który również okazał się być niezwykle ekscytującym, rozegrany został między drużynami 15 Batalionu Saperów i KS Aferą Cierzpięty. Po minach i ożywionej gestykulacji kibiców widać było zdenerwowanie i ekscytację. Trzeba przyznać, że dawno nie wiedzieliśmy tak dobrego spotkania między tymi dwoma zespołami. O wyrównanej walce świadczy wynik 4:2 dla 15 Batalionu. Dwie bramki dla Saperów strzelił Wojciech Ślęzak, a po jednej dołożyli jeszcze Hubert Lotki i Karol Suchecki. Dla Cierzpiąt bramki strzelił Jakub Nikiel.

Na ostatni mecz kibicie czekali najbardziej. Bomir zmierzył się z drużyną Gaudynek i, podobnie jak w poprzednich latach, również i w tym roku obyło się bez niespodzianki - zawodnicy Bomiru potwierdzili swoją niesamowitą formę, bez żadnego problemu pokonali swojego rywala. Dostarczyli nam dużo emocji i nie zawiedli swoich kibiców, co chyba było dla nich najważniejsze. Mecz rozgrywany był na tak wysokich obrotach, że zawodnicy zdawali się nie odczuwać niskiej temperatury panującej na boisku. Mogliśmy zobaczyć świetne akcje przeprowadzone przez zespół Gaudynek, jak i Bomiru, ale to jednak ci ostatni wygrali ten decydujący mecz wynikiem 5:0. Cztery gole należały do Daniela Golon, a ostatni strzelony gol to dzieło Jacka Szulca. Radość zawodników Bomiru po spotkaniu była tym większa, że udało im się obronić tytuł wywalczony przed rokiem, a dzięki temu Bomir może szczycić się mianem najlepszej drużyny w historii rozgrywek Orzyszkiej Ligi Piłki Nożnej.

Po wtorkowych rozgrywkach (19 sierpnia) wiedzieliśmy już, kto został zwycięzcą turnieju, a kto musi jeszcze trochę poćwiczyć. Złoto przypadło oczywiście piłkarzom z Bomiru, po srebrny medal sięgnęli zawodnicy 15 Batalionu Saperów zdobywając 24 pkt., a trzecie miejsce zdobyli zawodnicy z Dekady 70 z 14 pkt.. Na kolejnych lokatach uplasowali się: zespół Gaudynki - 4. miejsce, MONAR Gaudynki – 5. miejsce, KS Afera Cierzpięty – 6. miejsce.

Podczas ceremonii zakończenia ligi wszystkie drużyny otrzymały trofea z rąk Burmistrza Orzysza Tomasza Sulimy oraz Dyrektora MOSiR Anny Rogińskiej. Na szyjach zawodników trzech najlepszych ekip zawisły medale oraz zostali oni nagrodzeni pucharami i dyplomami.

Nie mogło zabraknąć również wyróżnień indywidualnych. Bezkonkurencyjnym w klasyfikacji strzelców okazał się zawodnik z Bomiru Adam Sztachański - zdobywając 16 bramek sięgnął po trofeum Króla Strzelców.

Aby wyłonić kolejnych najlepszych graczy wśród zawodników, przeprowadzono głosowanie, dzięki któremu za najlepszego gracza XI Orzyskiej Ligi Piłki Nożnej nagrodę otrzymał zawodnik z MONARU Gaudynek Piotr Król, zaś za najlepszego bramkarza uznano Adriana Kobryńskiego z Bomiru.

Kolejne spotkania Orzyszkiej Ligi Piłki Nożnej już w listopadzie! Więc zachęcamy wszystkich do zobaczenia następnej odsłony turnieju i do wzięcia udziału w rozgrywkach! Kto wie, może to właśnie wam uda się pokonać niezwyciężony Bomir… ;)

A.Ch.

Klasyfikacja Króla Strzelców:
16 - Adam Sztachański (Bomir)
11 - Jakub Nikiel (KS Afera Cierzpięty)
10 - Artur Kropiewnicki (Bomir), Wojciech Ślęzak (15 Batalion Saperów)
9 - Adam Marcinkiewicz (15 Batalion Saperów)

Najlepszy Bramkarz: Adrian Kobryński (Bomir)

Najlepszy Zawodnik: Piotr Król (MONAR Gaudynki)

Żółte kartki:
2 - Mateusz Karwowski (KS Afera Cierzpięty)
1 - Jakub Nikiel (KS Afera Cierzpięty), Kamil Dubliński (Gaudynki), Adam Pogorzelski (Dekada 70), Arkadiusz Osiecki (Gaudynki), Krzysztof Kozicki (Dekada 70), Piotr Król (MONAR Gaudynki)Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB